The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със запалването на S40

#11
успешно запали и сега си върви с нов акумулатор Фаам 60Аh .. сега обаче имам проблем с мигачите.. не пресвяткат а светят постоянно ... ? това го няма при аварийни мигачи - там мигат.. чудя се дали е от релето .. защото ако е от бушони нямаше въобще да светят.. също така и за коланите пищялката само свети не мига, да не ви да са с едно реле мигачите и колана ??? и друго дали има начин имобилайзера да се изключи,че ми се счупи оригиналния ключ и ся имам друг без чип,който отключва но като тръгнеш да палиш излиза една зачеркната кола на таблото и неможеж да пали..













поздрави Smile
Автомобила е бърз тогава,когато сутрин застанете до него и се страхувате да го отключите
Reply

#12
Проблем с релето за мигачи. То управлява и мигалката за колана. Аз исках да я накарам да спре да мига и му таковах таковата доката разбера, че управлява и мигачите, та после го възстановявах.Намира се над бушоните в купето. Вади се и се разглобява кутията му внимателно с нож. Най-горното вдясно от панела с релета е. Има една тъпа платка с транзистори на него и реле. Скъпо е и трудно се намира така, че се опитай да го поправиш.

Чипа за имобилайзера е в пластмасата на ключа. Аз моя го залепих с епоксидна смола, но можеш да извадиш и нов. Автоключарите прочитат кода от пластмасата и програмират нов. Ако не пазиш пластмасата само Мото Пфое те оправя - програмиране на нов ключ. Имобилайзера е в компютъра за двигателя, няма изключване.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#13
Ами ся как да я карам без мигащи мигачи?? минавам покрай полицай и те са чудят ко ши прая... то май е с 4етири крака това реле казаха ми да гледам номера и ще имам ново реле ... а за ключа и с оригиналния ключ ми праише проблем...
Автомобила е бърз тогава,когато сутрин застанете до него и се страхувате да го отключите
Reply

#14
Номера е написан на релето. Извади си ключ при ключар и ще си решиш проблема.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#15
volvos40t4 Wrote:успешно запали и сега си върви с нов акумулатор Фаам 60Аh .. сега обаче имам проблем с мигачите.. не пресвяткат а светят постоянно ... ? това го няма при аварийни мигачи - там мигат.. чудя се дали е от релето .. защото ако е от бушони нямаше въобще да светят.. също така и за коланите пищялката само свети не мига, да не ви да са с едно реле мигачите и колана ??? и друго дали има начин имобилайзера да се изключи,че ми се счупи оригиналния ключ и ся имам друг без чип,който отключва но като тръгнеш да палиш излиза една зачеркната кола на таблото и неможеж да пали..

поздрави Smile



Колега, прости ми, че се намесвам в темата, но все пак мчнението ми е относимо към нея.
Как ги карате тия коли(имам предвид С 40 с акумулатор 60 АЧ)? :roll:
Просто съм учуден и ти казвам(според мен), че ще имаш проблем и с този акумулатор.
Двигателят е мощен и 60 АЧ ми се струват недостатъчно.
Аз съм с акумулатор ,,Монбат Стандарт пауър" 75 Ач и доста често се налага да го зареждам, особено през лятото.
Сега климатроникът постоянно работи , а знаеш вентилатора е голям консуматор на ток.Сложи и музиката и готово.
Според мен кола с такъв двигател(2000 см3) се нуждае от акумулатор над 80АЧ.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#16
Ми аз съм с дизел 1,9 и карам с 55А/ч и държи. Веднъж за една година го сложих да се зареди, но и аз много карам на късо разстояние и го моря.
Reply

#17
75 AH е максимума който влиза в дупката. Според Вадис трябва да е 60, а според каталозите на Bosch, Varta, Autodata - 72 AH. Аз я купих с 45 AH и карах цяла зима с него, но лятото умря заради вентилатора на радиатора, който остава да върти след като загасиш колата.

В момента съм с 60 и се държи. Силният разряд и заряд скъсавят живота на акумулатора заради по бързата сулфатизация на клетките затова колкото повече толкова повече.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#18
ами 74Ач на Фаам не се събират в дупката! но можеж да си провериш динамото дали ти зарежда.. ако караш цял ден не виждам как толкова ще ти харчи ток освен ако не ти зарежда динамото!
Автомобила е бърз тогава,когато сутрин застанете до него и се страхувате да го отключите
Reply

#19
joro74 Wrote:75 AH е максимума който влиза в дупката. Според Вадис трябва да е 60, а според каталозите на Bosch, Varta, Autodata - 72 AH. Аз я купих с 45 AH и карах цяла зима с него, но лятото умря заради вентилатора на радиатора, който остава да върти след като загасиш колата.

В момента съм с 60 и се държи. Силният разряд и заряд скъсавят живота на акумулатора заради по бързата сулфатизация на клетките затова колкото повече толкова повече.


Значи нещо не съм случил на акумулатор.............
Мога да кажа следното- имам радар-детектор , една от опциите , на който е да ти показва как зарежда динамото и състоянието на акумулатора.
Лятото, с включен климатроник , т.е. работещ вентилатор и музика , волтажа пада с поне 2, дори 3 волта.
В събота си мих колата и я оставих забравена на контакт за 3 часа- акумулатора рухна...............
Прехвърлихме ток, после зарядка и така..................
Когато карам често градско и на къси разстояния с включен вентилатор/климотроник се налага профилактично възбуждане на акумулатора........
Може би този български акумулатор просто не става или пък аз много консуматори имам.
Но няма да се потя в колата я.
Може би ще мина на акумулатор Монбат ,,сюпрем пауър"(май така беше) със същите размери на този ,,стандарт пауър", но по-мащен.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#20
yasho Wrote:Ми аз съм с дизел 1,9 и карам с 55А/ч и държи. Веднъж за една година го сложих да се зареди, но и аз много карам на късо разстояние и го моря.


Слаб е този акумулатор.Според мен(лично мнение).
Това става за двигател(бензинов) 1,4 до 1,6...............


Не знам дали сте забелязали ,но страшен консуматор е въпросния вентилатор................... :|
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)