The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Защо качи разхода и почна да пуши s40

#11
Ако не свети жълтата лампа на таблото едва ли е проблем с датчик. Карал съм без ламбда - върви яко, не пуши, но харчи малко повечко - около 10 %. По вероятно прескочил зъб на ангренажен ремък - клапаните отварят малко по рано или късно и оттам черен пушек поради недоизгаряне на сместта. За да провериш на горните валове свали капака и опитай със бутане на колата на 1ва да нагласиш белезите и да провериш дали не се разминават, ако е прескочил долу трябва да се гледа на подемник.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#12
kurik76 Wrote:обикновен конусен е филтара но е от доста отдавна, може би вече 3 години съм с него, несам го мил а само го изтупвам и на кимпресор го обдухвам. и аз се самбявам за ламбда сонда. утре ще проверят за някакъв начин за подлъгване че ламбда сондата работи и ако е същото значи няма да е от нея. какъв разход ти дава твоето волвовендуж съм го засичал моето и ми даде под 7на 100 разход извън градско през петрохан с лятно гуми в сняг. норамлно ли е за голям двигател да ми даде подобен малак разход, и друг пут ми е правило впечатление че за такъв клас кола и такъв двигател да е доста икономична, сега ми дава разход над 12-13 на 100 извън градско


Не знам какъв ти е стилът на шофиране----АЗ, ОТКАКТО Я ИМАМ НИКОГА НЕ ДОКАРАХ РАЗХОД от 7 ЛИТРА НА 100 КМ НА ДЪЛЪГ ПЪТ.
Най-малкият ми разход, измерен е 8 на 100 с бавно каране.Това е.
Зимата ми гори максимум 13 на 10 градско.
Извънградско зависи от стила и конкретната ситуация, след като смених термостат ми гори извън града 8,2-8,7 на 100 кмс бързане.Абе сложи го 9/100.
В София е според зависи, в момента 11 на 100.
Според мен махни тоя спортен филтър.Явно е менте.не е от него проблема, но ще береш по -големи ядове.
конусан спортен филтър, се слага след инсталиране на специална изолационна кутия, която пречи да влиза топъл въздух.
А и спортен филтъ не се чисти така.
махай го,преди да имаш проблеми.
Конусните спортни филтри са много скъпи-целиа пакет ти е около 400-450 лева за волво С 40.
То панелния е скъп-154 лева., пъс конусния.
Волво С 40 е не е икотномична кола.
Средно издумквам по един резервоар на месец, при това не ми се налага всеки ден да ходя на работа с нея.
Щом имаш обогатена гориво-въздушна смес е от ламбда сондата явно.

Относно разхода от 7 на 100 през Петрохан- не ти вярвам(без да се обиждаш).С кола със същия двигател съм и знам възможностите на колата да лапа гориво.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#13
Не знам какъв ти е стилът на шофиране----АЗ, ОТКАКТО Я ИМАМ НИКОГА НЕ ДОКАРАХ РАЗХОД от 7 ЛИТРА НА 100 КМ НА ДЪЛЪГ ПЪТ.
Най-малкият ми разход, измерен е 8 на 100 с бавно каране.Това е.
Зимата ми гори максимум 13 на 10 градско.
Извънградско зависи от стила и конкретната ситуация, след като смених термостат ми гори извън града 8,2-8,7 на 100 кмс бързане.Абе сложи го 9/100.
В София е според зависи, в момента 11 на 100.
Според мен махни тоя спортен филтър.Явно е менте.не е от него проблема, но ще береш по -големи ядове.
конусан спортен филтър, се слага след инсталиране на специална изолационна кутия, която пречи да влиза топъл въздух.
А и спортен филтъ не се чисти така.
махай го,преди да имаш проблеми.
Конусните спортни филтри са много скъпи-целиа пакет ти е около 400-450 лева за волво С 40.
То панелния е скъп-154 лева., пъс конусния.
Волво С 40 е не е икотномична кола.
Средно издумквам по един резервоар на месец, при това не ми се налага всеки ден да ходя на работа с нея.
Щом имаш обогатена гориво-въздушна смес е от ламбда сондата явно.

Относно разхода от 7 на 100 през Петрохан- не ти вярвам(без да се обиждаш).С кола със същия двигател съм и знам възможностите на колата да лапа гориво.[/quote]
савсем сериозно разхода ми е толкова заради това съм много доволен от колата и не мисля за газова уредба, градско в софия ми дава 12-13 а извън града ми прави впечатление за наи голяма икономия към 110-120км. бях привърженик на високите скорости преди да ми вземат книжката преди време, сега почти не надминавам 120км и не издувам колата повече от 2500-3000 оборота, може би трябва да я продухам. взех я на 118 хиляди за доста пари от тези дето имаше на пазара тогава и съм доволен от колата-класа си е и престиж в сравнение с други марки Smile от доста време само зареждам и карам но това мидоиде сега а и окачването взе да се обажа но е нормално при тези дупки а и като знам от каде минавам. допитах се и до други и маи ще се окаже че проблема ще се окаже ламбда сондата
Reply

#14
Димът при богата смес е по-често син, но при катализатор ще е бял - богатата смес изгаря в катализатора и от ауспуха излиза пара. Ако не свети лампата на таблото проблема е механичен. Преди месец зацепихме накриво ремък и пушеше черно.

Спортният филтър не може да свали разход, помага само за по бърз преход между обороти поради по ниското въздушно съпротивление. MAP сензора пак си засича количеството въздух и определя сместа така, че няма теория да се подава по малко гориво заради филтър. С конусен филтър подгряването на въздуха не работи, а колата си иска 40 градуса въздух, при по ниска температура леко обогатява сместа за да подгрее така, че конусният филтър води до повишен разход.

В ebay се продава 'tunning chip' Волво - резистор вместо датчик за температура на въздуха - лъже мотора, че въздуха е 20 градуса, компютъра обогатява и слагал 10 коня отгоре според продавача.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#15
Жоро, аз не кавма, че спортият въздушен филтър сваля разход.Това просто няма как да стане.
Този филтър, който си е сложил колегата обаче ми се струва недобър .Това е накакво менте, което само на външен вид прилича на конусен въздушен филтър.
Да не говорим, че такъм филът се изолира, заради топлия въздух от двигателя, а кона не се качват, без промени по генерацията.
Като чуя за ангренажен ремък настръхвам?
Моят е сменен преди 15 000 км, обаче не в Мото Пфое, а при майстор на автокъщата, откъдето купих колата.Смених и ролки.
Страх ме е за ремъка и явно ще ходя в Мото пфое, за оригинален.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#16
не ми свети лампата за ламбда сондата нито нищо, веднъж не искаше да запали и светна , изгасих и след това запали без проблеми. значи да проверя дали не е прехвърлила зъб, след смяната на клапаните нямаше ядове с колата но от около месец започна, а мина година от тогава
Reply

#17
kurik76 Wrote:не ми свети лампата за ламбда сондата нито нищо, веднъж не искаше да запали и светна , изгасих и след това запали без проблеми. значи да проверя дали не е прехвърлила зъб, след смяната на клапаните нямаше ядове с колата но от около месец започна, а мина година от тогава


Това мажеш да провериш и като ,,надуете" с компресор с манометър всеки от цилиндрите на горна мъртва точка....
Ако има ,,съскане"/изпускане, значи някой от клапаните не функционира коректно....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#18
ремака и ролките от мото пфое ги взех да съм сигурен че неса менте, но слагането е от мен и приятел които разбира, несам сменял оптегача понеже ни се видя добре а и в мотопфое казаха че рядко се скапват. ще махна филтара, наистина е менте от тея за към 25-30 мисля че е.
Reply

#19
Razsipnik Wrote:
kurik76 Wrote:не ми свети лампата за ламбда сондата нито нищо, веднъж не искаше да запали и светна , изгасих и след това запали без проблеми. значи да проверя дали не е прехвърлила зъб, след смяната на клапаните нямаше ядове с колата но от около месец започна, а мина година от тогава


Това мажеш да провериш и като ,,надуете" с компресор с манометър всеки от цилиндрите на горна мъртва точка....
Ако има ,,съскане"/изпускане, значи някой от клапаните не функционира коректно....
ако има изпускане няма ли да гори масло, понеже не пипа маслото никак. мислех че е от ламбда сондата сега вече незнам от кое ще е Smile
Reply

#20
kurik76 Wrote:ремака и ролките от мото пфое ги взех да съм сигурен че неса менте, но слагането е от мен и приятел които разбира, несам сменял оптегача понеже ни се видя добре а и в мотопфое казаха че рядко се скапват. ще махна филтара, наистина е менте от тея за към 25-30 мисля че е.


ОУУУУ....махай веднага и си сложи най-обикновен хартиен въздушен.
Проблемите ти не са от филтъра де.Но това, което имаш в момента не върши работа.
Казвам го откровено, защото от темата за въздушни филтри съм ровил, ровил и разпитвал...............
За нашите коли колега просто няма смисъл от конусен въздушен филтър(,който си е баш спортен).Никакви конски сили отгоре, нужда от скъпи доработки, ...........................например генерацията.Виж, аз колата пари не жаля, и следкато съм се убедил, че няма смисъл от конусен филтър за АТМОСФЕРЕН МОТОР, няма да те лъжа.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)