This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея!
Смених маслото в сервиз на MOTOPHOE, 12 литра отидоха за процедурата, бе извърена и адаптация на кутията (софтуера е бил последния), но след тези интервенции (кутията още се адаптира) не настъпи подобрение при понижаването от 3та на 2ра скорост. Бихте ли ми препоръчали добър сервиз за автоматици в София. Спрях се на softronic, но са от Варна, виждам, че само е предлагат ремонтен размер на клапаните и ремонтират и изпитват тези клапанни блокове?
Цитирай
Thanks given by:
Тези, които знам са "Джемини 4" и "Коко..", както и да се казва, от Малинова долина.
Обаче, при първите получих отговор, че 960-ката била малко "старичка", което беше откритие за мен, все пак тогава разбрах, че е '92-ра производство... Big Grin, а седмица преди това ме убеждаваха, че ще се справят с нея... Проблема беше елементарен, но се реши на друго място.
Коко, като му казах каква е колата (960, пак за същия "проблем"), ми отговори, че "не му се занимава с глупости", което леко ме засегна, но иначе го хвалят като добър майстор... Това мога да споделя.
Може би кола '92-ра не искат да пипат, но доста по-нова като твоята биха решили проблема.
Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Цитирай
Thanks given by:
някои знае ли дали са заменими 55-50 и55-51?
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте колеги! Запознат ли е някой каква е скоростната кутия на s60 ll d3. По "Аутодата" автоматична, а според един келеш в МП-роботизирана (така мислел).
Цитирай
Thanks given by:
(05-26-2020, 03:15 PM)stas85 написа: Здравейте колеги! Запознат ли е някой каква е скоростната кутия на s60 ll d3. По "Аутодата" автоматична, а според един келеш в МП-роботизирана (така мислел).
Не слушай келеша - автомат е! Smile Smile
Volvo V 40 TD 98
Volvo S60 2.4D
Цитирай
Thanks given by:
(05-26-2020, 03:15 PM)stas85 написа: Здравейте колеги! Запознат ли е някой каква е скоростната кутия на s60 ll d3. По "Аутодата" автоматична, а според един келеш в МП-роботизирана (така мислел).

(05-29-2020, 03:13 PM)STEW написа:
Не слушай келеша - автомат е! Smile Smile
Щом има ръчка значи е ръчна.  Idea  Не се превключва с крак.  Big Grin Cool
2. На S60 се монтират няколко вида скоростни кутии. Доколкото съм запознат в форума няма гадатели, вещици и други такива умеещи да надушват типа на скоростите само по модела и двигателя... Нормалния начин, по който всички си разбират какви са компонентите в колата им става през VIN номера. И в МП, също.
3. Отношението на питащия към хората...
Цитирай
Thanks given by:
пичове кажете майстор за автоматична кутия около Ямбол,Сливен,Бургас или Стара Загора .Смених масло, не съм правил адаптация и не ми харесва как работи кутията . Когато е студена като че ли е ок но след стотина километра пробег ми се струва,че се влошава работата на кутията
Цитирай
Thanks given by:
Въпреки препоръките за Софтелектроник Варна, по телефона ми казаха, че категорично не обслужват Volvo. Единствено ако е свалена кутията или клапанното тяло.

Има ли други сервизи за обслужване на скоростни кутии в София или Варна, които бихте препоръчали? Има ли доволни/недоволни от https://www.midavto.com/ ?
Цитирай
Thanks given by:
Video 
Случайно попаднах на това доста полезно видео по темата(на руски) и реших да го споделя.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)