The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
обороти v40 1.9TD 97год

#11
При мен помпата е чисто механична и оборотите при включване на климатици, вентилатори и др. се повишават от клапана за празния ход посредством ел.магнитен клапан който пропуска вакуум към един мембранен клапан с жило. Там имам проблем и вероятно затова оборотите при студен мотор при мен са доста ниски, а после отиват на около 900. На загрял двигател са твърдо 800и нещо и се променят само като пусна климатика- вдигат се малко от гореупоменатото устройство. Помпата има единствено ел. връзка с едната от дюзите- предполагам за командване на аванса.
Reply

#12
Не е точно по темата но за бензиновите коли(на газ)това показание е 800 оборота +/- ( два три).Това го видях при газаджията като ми тества газовото.Това е при загряла кола и вкл. климатроник. Оборотите лко се менят при вкл. и изкл. на климатроника.    


Attached Files Thumbnail(s)
   
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#13
Ето при дизела как е:    


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#14
Преди 3 месеца смених ремъците и ми се струва че, от тогава са ниски оборотите.Тогава бяха прескочили някой друг зъб,когато ми я докараха я чух от 1километър.После я оправиха де,ама как-незнам.Дали може да е и от това проблема?
Reply

#15
Напълно вероятно е това да е причината. Най- добре отиди на сервиз да ти проверят центровката и белезите.
Reply

#16
ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС МОЕТО ВОЛВО Е С40 97 2.0 И ИМАМ СЛЕДНИЯ ПРОБЛЕМ КОГАТО СЪМ НА МЯСТО НЕ НА СКОРОСТ ЛЕКО СЕ МЕНЯТ ОБОРОТИТЕ 1-2 ММ НО КОГАТО ТРЪГНА И СЕ ДВИЖА И ОСВОБОДЯ ОТ СКОРОСТ ЗАПОЧВАТ ДА СЕ МЕНЯТ МНОГО СТРЕЛКАТА НЕМОЖЕ ДА СПРЕ ПОСРЕДАТА НА 800. АМИ 1000- 700 И ТАКА НАГОРЕ НАДОЛУ НЗ ОТ КАКВО МОЖЕ ДА Е АКО НЯКОИ МОЖЕ ДА МИ ОБЯСНИ МНОГО БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! Smile СЕ ЕДНО ТРЪГВА ДА ЗАГАСВА И И НЕЩТО МУ ВРЪЩА ОБОРОТИТЕ! НЗ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)