Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,193
» Latest member: SavaGuacy
» Forum threads: 26,881
» Forum posts: 317,063

Full Statistics

Online Users
There are currently 1673 online users.
» 0 Member(s) | 1669 Guest(s)
Applebot, Bing, Google, Yandex

Latest Threads
EGR Проблем с Волво В90 К...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: BeBe8TH
7 hours ago
» Replies: 2
» Views: 15
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: stoian valkov
04-25-2024, 12:13 PM
» Replies: 26
» Views: 1,277
Гълтач за ключ
Forum: На лафче
Last Post: FDosev
04-22-2024, 11:16 AM
» Replies: 0
» Views: 19
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: armagedon
04-21-2024, 07:21 PM
» Replies: 2
» Views: 123
Силно замърсен горивен фи...
Forum: Дизел
Last Post: a4o1000
04-21-2024, 07:03 AM
» Replies: 0
» Views: 19
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 34
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 199
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 51
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 42
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 138

 
  Пострадал колега заради дупките. Волво с изпълнен дълг...
Posted by: s0me0ne - 07-16-2006, 06:26 PM - Forum: На лафче - Replies (5)

За съжаление заради дупките някой колега (знаен или не) е пострадал. По-точно само колата му за щастие.

За какво говоря:

Нова Телевизия Wrote:Товарен камион се обърна на Околовръстното шосе при кв. „Овча купел” и затрупа с пръст лека кола. Като по чудо пострадали няма. Причина за инцидента е дупка на пътя. Лека кола рязко набила спирачки заради дупката и спряла на малкото кръстовище. Шофьорът на камиона Ивайло Иванов разказва, че за да избегне удара и навил волана и затова камиона му се е преобърнал. Десетина метра надолу машината се обръща и затрупва близкостоящо волво, което излизало откъм Овча купел, за да се включи в движението на Околовръстното. За секунди колата се оказала под купчина пръст, но шофьорът й останал невредим. За късмет и водачът на камиона е без наранявания. Дупката пресича цялата улица. Шофьорите, които успяват да я забележат се опитват да я преодолеят безаварийно.
Секунда невнимание или висока скорост обаче води до инциденти.
Жители на квартала твърдят, че опасния изкоп, който пресича Околовръстното в този участък е от около седмица. За тези няколко дни са станали вече няколко произшествия.

-> <!-- m --><a class="postlink" href="http://ntv.bg/news/show_news.php?id=10272">http://ntv.bg/news/show_news.php?id=10272</a><!-- m -->

Ето снимки (тунинг.бг форум):

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=39337">http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=39337</a><!-- m -->

Print this item

  Една по-различна тема
Posted by: Irish stout - 07-16-2006, 06:24 PM - Forum: На лафче - Replies (117)

То е ясно, че като е Вовло форум тук всеки ще си хвали возилото, ама аз искам да ви попитам - какво не харесвате в колите си?

А сега да видим. Big Grin

Print this item

  Хайде на кино
Posted by: unicata - 07-16-2006, 05:02 PM - Forum: На лафче - Replies (49)

Преди 3 дни гледах Карибски пирати: сандъка на мъртвеца и мога да ви кажа че това е един много забавен и увлекателен филм, за феновете на приключенските филми е направо задължителен, ако случайно се чудите как да уплътните 2 часа от живота си препоръчвам именно този филм.
Знам че звучи като реклама, но на мен найстина ми хареса.

Print this item

  Един проблем, който може и вие да имате...
Posted by: mad - 07-16-2006, 04:24 PM - Forum: 3xx серии на Volvo - Replies (5)

Ох да си излея мъката и аз...
От може би 3-4 месеца колата ми не пали нормално, демек пали когато си поиска, иска ли пали от раз закучи ли се обаче трябва няколко пъти да връщам в изходно положение и тогава се врътва стартера.
И така почнах да сменям наред:
1во си замина бендикса- от два бендикса, не ми хареса нито един и купихме нов, но положението не се промени.
2ро си замина превключвателчето на запалителния ключ, няколко смених и няколко счупих от яд, бързотия, интерес какво има вътре и такива, тука не говорим за цени щото ми се плаче...
3то заминаха си и две релета, едното, от които си беше боклук още при купуването но беше от друг град и нямаше как да го върна, другото си беше чиста муфта, но отново стигнах до извода, че трябва ново да зимам.
айде кабелите които сменях няма да ги споменавам...
та след всичкото сменяне положението си беше същото... ама кофти ако ми спре колата и се окаже че не е в "кеф" ще си остана на пътя и вчера се реших да проследя всяко едно от кабелчетата, да не ви говоря какво е да се събираш сгънат на 8 в мястото предназначено за краката само и правихме какво правихме не можахме да го проследим щото се стъмни, наваля ме, намокри сичко из колата, откачих, метнах и само едих найлон и отидох да си пия ракийката. На сутринта с нови сили пак почнах и проблема се оказа в една алармена инсталация която така и не разбрах как работи, но като гледам в нея влизат може би половината кабели от колата, и като видях че има такива който са одрязани, викам си ясна е работата, ще прекарвам директни до реленцето от маса и от плюс (през бушонче) и така го оправих, проверихме всички датчици и уреди и светлини бачкат и го оставих така, но имам съмнения че рано или късно ще ми потрябва да разбера какво става из тия аларми... А от снощната "баня" на колата се наложи да попивам сума си и кабели, така че препоръчвам ви едно "голямо чадърче" ако не си пададе по мазохизма разбриа се...
Дано съм бил полезен на някой...

ПП: Ако някой познайва нещо за заводски аларми на волво (главно 3та серия) или по принцип за алармите ще се радвам да се консултирам с него Smile

Print this item

  460 турбо, не работи километража, без жило е.. и разтоварка
Posted by: llelloo - 07-16-2006, 04:10 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (29)

Мерих съпротивлението на датчика на маховика - 220 колкото трябва, разглобих таблото - нищо не се вижда, пуснах ток на показателя -работи.
Вече нямам идеи.?
А и друго исках да питам при турбото има 2 клапана -разтоварката и този който при налягане 0.45 отпуска налягането към входа на турбото. На този 2-я има датчик с 2 кабела. Разтоварката съм я позатегнал т.е. увеличил съм налягането. Въпросът е ако изключа 2-та кабела ще спре ли да отваря клапана и да намалява налягането?

Print this item

  Покупка на 850 от Germany?
Posted by: derwin - 07-16-2006, 03:08 PM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (7)

Здравейте,
тъй като нямам много опит с колите (22 учебни часа - кормуване ), е редно да попитам.
Замислям се след началото на следващата година да се поразходя до Германия ( сам или с някой по-разбиращ от мен), за покупка на 850 комби , 126 или 144к.с., 95-96,до около 250Ккм за около 2,500-3,000 euro, с разходите по докарването да ми излезе 7000лв. Мисля в най-лошия случай и сам да си я докарам от там.
По прочетох из форумите и се отказах колата да я купувам от БГ(въпросът за внесените от Италия коли и т.н. срещу "Немските технически прегледи ").
Според мен, шансът да взема читава кола от там е доста висок.
Проблемът е , както казах по-горе, че нямам опит с коли и незнам точно за какво да си отварям широко очите и ушите.
Ще съм ви много благодарен за мнения и съвети.

Поздрави:
Радо

Print this item

  Встъпително
Posted by: BOYCH - 07-16-2006, 01:28 PM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (19)

Привет КЛУБАРИ!
Прикачил съм Ви встъпителното си Клубарско слово.
От него ще усетите що за пич съм, /не съм ГЕЙ/, а от личната ми галерия - що за Volva съм карал и защо страстта ми е пак VOLVO!

Ами-и ...
свалете и-и
четете!

Падам си по "ВолОварки"!
А с "ВолОварите" - ще си говорим само за ВОЛОВЕ!

....
СВАЛЯЙ СЕДАЛКИТЕ БЕ, моме!
ДА! .... напред и назад ...
Може!

Print this item

  Тупа-луп ... по ДУПКИТЕ!
Posted by: BOYCH - 07-16-2006, 12:35 PM - Forum: На лафче - Replies (5)

С бунт ... не знам това дали ще се оправи, но проблема трябва да се задълбочи така, че и от космоса да се вижда ...
8)
Та си мисля ... примерно ...
една стара таратайка, ... с газова инсталацийка ... кротко се запалва на мястото на друс-дупката .... и нетерористично, а пътно транспортно и произшествийно /след като ШЕФьорът с мръсен тръс се е изнесъл на безопасно разстояние/ - за да застане на една ръка разстояние от някоя бира, в затворено и бронирано като БАР помешение,
та старото возило - да БУМНЕ геройски и пътя да го нема в разстояние на 24,68 метра. По дължина. Е и някои от бараките наоколо - нали така и така магистрала ... път ще се строи околовръсен!

Е те тогава ... не само Бойко /той е обявил бунта/, но и Цъкльо СтанаШЕФ да размърда там Агенцията на Пътниците та да направят нещо по скоростно или да фанат да се друсат надолу по политико-изпълнителския ПЪТ!

СЛОЖНО ГО РЕКОХ, а?
:roll:

АБЕ - "аберацио иктус" - требе отклонение на удара - за да попадне в целта ... то при тоя ВЕТЕР ...
Човек да се чуди к'ва балистика да спретне за да преОпне дупките
Big Grin

Print this item

  разход 440 460
Posted by: ivaivalito - 07-16-2006, 08:48 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (61)

някой знае ли колко е нормалния градски и изън градски разход на 440-460 мотор 1.9 ТД .И този двигател на Рено ли е .

Print this item

  Един вапрос за лагера
Posted by: boko - 07-14-2006, 06:01 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (3)

Здравейте колеги, Вчера докато си управиах задните накладки чух ниакакав подозрителен шум, при вартене на лагера на задно диасно колело. Шума се чува леко като пристъргване и то само когато сваля барабана. Та питането ми е можели да е лагер и ако е лагера щте мога ли да стигна до морето и да се върна преди да го сменя защото след ден два трябва да патувам. Мерси предварително. Много е полезно това форумче

Print this item