The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Новозакупено V40 - въпросчета

#21
Прилича на кабелен проблем по връзките между контролера на двигателя и контролера на инжекциона и оттам грешките за МАП и компютър. А може и системата която спира бензина когато минава на газ да се ебава.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#22
joro74 Wrote:...А може и системата която спира бензина когато минава на газ да се ебава.
Дали, нали уж газовата е премахната :?: Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#23
bg_tiger1978 Wrote:
joro74 Wrote:...А може и системата която спира бензина когато минава на газ да се ебава.
Дали, нали уж газовата е премахната :?: Wink

Не е премахната, а свалена за ремонт на помпата Smile
Reply

#24
губиш захранване на ЕКУ-то някъде "по жицата".За съжаление,проблема щом е "понякога" е трудно,освен ако не проследиш всички захранвания ОБСТОЙНО,кабел по кабел,но това си е трудоемко.Ще те насоча,макар при мене да беше по-различно: имах S40 по-ново 2003.Жената се оплакваше - като карам изгасва таблото и всичко спира,разбира се и двигателя.Остави колата.3 дена я карах - нищо! Звъня й и казвам,че колата е ОК и не мога да й помогна до момента.И точно се прибирах от последното каране и хоп на следствената служба умря,на бордюра и кабел по кабел - бушонното табло в двигателния отсек си беше развил захранване 30 шина.В този пример всичко умираше,а при тебе е явно само двигателното ЕКУ.Ако си от София,обади се да те закача на компютъра,няма да ти струва нищо.поне да се види защо ти свети чека,може и да подскаже нещичко.
PS: хората се радват когато не им свети чека,а ти направо "умираш" на пътя Smile
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#25
Бих искал и аз да споделя моя опит със светещия ламбда индикатор, който всъщност е чек на двигателя. Купих моето S40 1.8 август миналата година.Колата е с газов инжекцион Landi Renzo, монтиран в Италия. Още тогава светеше този индикатор. Свети както на газ, така и на бензин. Включва се като поработи колата. По време на движение понякога гасне за малко и после пак се включва. Както казах прави го и на газ и на бензин. Ефектът от тази индикация се усеща при работа на газ. Оборотите на празен ход падат - около 500-600 по оборотомер. Когато трябва да тръгна се налага да форсирам повечко мотора иначе колата лази едвам едвам, колкото и газ да й подавам и не ще да се събуди. До 1500 оборота никаква я няма. При ускорение се зачудва, но само за миг и то някъде около 2000-2500 оборота. Това е!
Ето и какво съм правил по този въпрос до момента:
1. След като я купих я закарах на диагностика. Заради индикатора мислех, че е ламбда сондата. Отговориха ми обаче, че не е от нея да отида на газаджия да погледне другия компютър и да му оправи настройките.
2. Отидох на газаджия във Враца, но понеже ГИ е монтиран в Италия трябвало да отида в представителството на Ланди в София. Отивам... Там ми обслужиха газовата инсталация, но казаха, че не могат да настроят добре компютъра, защото ламбда сондата не работи добре - трябва да е с променливи стойности, а нейните са почти едни и същи. Освен това казаха, че не е вярно, че когато колата работи на газ трябва да свети този индикатор. При ГИ не е така защото двата компютъра са свързани, светенето го има само при "обикновените" газови уредби (така ми беше на предишната кола). Изпратиха ме на сервиз за да ми погледнат ламбда сондата.
3. Отидох на сервиз, закачиха колата за диагностика, но казаха, че не е ламбда сондата. Ако е тя, индикаторът трябва да свети постоянно. Освен това ми казаха, че този индикатор не е за ламбда сонда, а е чек на двигателя, т.е. индикира по принцип за проблем в работата на двигателя, а диагностиката ще уточни къде точно е. В крайна сметка диагностиката каза, че е EGR клапан. Оставих я да й почистят ЕГР-а, но се оказа, че тази кола няма такъв клапан. Пак я качиха на компютър и даде три грешки: EGR ("проблем с екологията"), загуба на памет и още нещо. Ето и отчета от диагностиката ако на някой му говори повече:
От сервиза ми казаха,че са търсили информация по проблема, разбрали са че и други волва го имат, няма решение към момента и да си карам така, няма да се случи нищо лошо на колата.
Аз обаче смятам, че не е нормално да си свети така, а и ми се иска да ги няма тези проблеми при работа на газ, колкото и незначителни да са.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#26
Колата я оправиха (не,че проблемите свършиха- счупи се скоростната кутия , но както и да е). Проблема беше в една платка на газовия инжекцион, от която излиза кабел и отива към мап сензора. Тази платка уж управлява горивния процес и налягането и изчислява в какво съотношение да пуска газ, въздух и при нужда бензин, но е изгоряла, дава "лош" сигнал към мап сензора, от там той лъже диагностиците, че самия сензор е изгорял, както и ECU-то. За може съжаление в мотофое ми казаха това и купих чисто нов MAP сензор и ECU-втора ръка за около 250 лв,но без резултат. Препоръчаха ми сервиза на BOSCH, който се намира на гърба на ИСУЛ (от Сточна гара свивате надясно посока Подуяне и на пешеходния светофар вдясно). Много точни момчета, разбират си от работата, имат нужната апаратура и не са скъпчии. За 40 лв 5 - 6 пъти ми направиха диагностика и "изолираха" тази платка която лъже мап сензора- и в момента колата върви перфектно и на газ и на бензин. Smile
Reply

#27
Полезна информация, колега! И аз съм на път в събота да разбера какво ми казва светещата зелено-жълта индикация. Искам обаче да попитам в какво се изразява счупването на скоростната кутия и какви симптоми е проявявала преди това?
Reply

#28
Ами да речем седмица преди да се скапе скоростната, започна на 3та и 4та да се чува едно виене между 1500 и 3000 об/мин. Звучи като...суперчарджър на американска кола да речем,много подобен звук. Оказа се, че това им е слабо място на нашите машинки. Моята останала без капка масло. Развии пробката на скоростната кутия (от канал ще ти е най-удобно, иначе трябва да залягаш) тя е пластмасова и се вижда, и след като я развиеш бъркаш вътре с малкия пръст да видиш ако ти се омаже в масло добре, ако не веднага я обслужи, защото втора ръка такава е 350 лв, та заради една скоростна кутия ми се наложи да взема още една цяла V40-ка, леко ударена и сега се продават части Big Grin Успех!
Reply

#29
K.Blagoev Wrote:Ами да речем седмица преди да се скапе скоростната, започна на 3та и 4та да се чува едно виене между 1500 и 3000 об/мин. Звучи като...суперчарджър на американска кола да речем,много подобен звук. Оказа се, че това им е слабо място на нашите машинки. Моята останала без капка масло. Развии пробката на скоростната кутия (от канал ще ти е най-удобно, иначе трябва да залягаш) тя е пластмасова и се вижда, и след като я развиеш бъркаш вътре с малкия пръст да видиш ако ти се омаже в масло добре, ако не веднага я обслужи, защото втора ръка такава е 350 лв, та заради една скоростна кутия ми се наложи да взема още една цяла V40-ка, леко ударена и сега се продават части Big Grin Успех!
Благоев,една голяма молба: Опиши ми (ако трябва на ЛС да не занимаваме цялата аудитория) точно какъв е звукът,колко силно и колко често се чува. Защото и на мен от известно време май ми се счува нещо точно на 3-та и 4-та,но звукът се чува епизодично,едвам-едвам и при съвсем ниски обороти - кажи го,когато колата върви на скорост,без да и подавам газ. Нямам течове от СК и проблеми никакви не съм имал с нея,ама дявола си няма работа... Благодаря предварително!
"Наистина,Херакле,това е най-големият и най-красивият от всички градове. Отдалеч блести красотата му"...
Лукиан Самосатски,ІІ век

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4">http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4</a><!-- m -->
Reply

#30
Няма проблем, както казах по - рано, не се сещам друго подобие на този звук, освен на суперчарджър. Звукът е много сходен с този : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=FzY9Fym9d-U">http://www.youtube.com/watch?v=FzY9Fym9d-U</a><!-- m --> , но естествено по-тих и се чува на 3-та и 4-та между 2000 и 3000 оборота. Провери и тампоните държащи скоростната кутия, защото се късат и може да са повод за развалянето на цялата кутия, защото тя почва да се тресе значително повече, оста почва вече да не се върти праволинейно и може да има доста неприятни последствия. Лошото е че тези 2 тампона, държащи ск. кутия са около 200 лв. Успех! Ако има нещо неясно питайте, ще разкажа всичко с което съм се сблъскал досега Smile)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)