The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ел.стъкла проблем

#11
1. Engage the auto-down function and remove fuse 11C/5 (for driver's side) or 11C/4 (for passenger side) (located in the driver's side dash fusebox) during window movement.

2. Install fuse back into position.

3. Engage the auto-up function and hold it engaged for 5 seconds after the window has reached the fully closed position.

4. Verify window is now working properly.

5. If this procedure does not work, a scan tool that can access the Passenger Door Module (PDM) and Drivers Door Module (DDM) will be needed.

Изнамерих това.
Reply

#12
Стана!Благодаря ти много!Имаш едно от мен!!! :lol:
Reply

#13
аз вече стигнах до извода, че с тези коли много лесно се оправя всичко, всичко е измислено доста идейно, просто трябва да знаеш къде да прочетеш за да стигнеш до истината. реално в случая е едно обучаване на ново на стъклото до къде да се вдига, лично предпочитание , някой може да си го е настройл на автоматично да не го вдига догоре, особено ако е имал и ветробрани на стъклата.
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#14
Да,така е!При мен явно се получи,защото през повечето време карам с леко отворено стъкло докато пуша - почти постоянно!
Reply

#15
Повечето нови автомобили след смяна на акумулатор или откачане се нуждаят от "настройки". Датчик на волана,ел. стъкла,при някои случаи и спирачки.Ако карате Туарег (V6 TDI V10 TDI),акумулатора под седалката пада,колата пали с втория в багажника,но всичко е наопаки с електрониката.Мерцедес не случайно слагат един малък,който да поддържа захранването докато се откача основния,при тях често гърмят SAM модулите.До момента всичко което съм правил с ел. прозорци се обучава ръчно с "reaching final up and down end position",за който не разполага със скенер за дадената марка и модел.При Волво с Vida Dice е е забавление ако знаеш какво правиш.Успех на всеки,който прочете темата.
Не му стига само да кара, трябва и да знае как работи!
Reply

#16
Колеги незнам при вас какъв е бил проблема сега ще ви кажа аз какво установих . Свалих кората и наблудавах внимателно, какво се случва при сваляне и качване. Мотора задвижва две рамена които плъзгат водачите в 2 релси и така нататък знаете за какво ста въпрос. Има едно положение, когато прозореца е почти горе и тогава едното рамо се опира в металната конструкция на вратата. Видимо там е имало доста грес и за това не е било проблем докато тази грес не се е поразнесла и позитъркала на местото където се допират двата метала. Съответно при допиране се създава съпротивление все едно прозореца е защипал нещо и тръгва на долу. Аз типично по булгарски хванах и леко натиснах така металната конструкция, че да не се допира и опитах и се оказа, че работи. Не исках много да кривя и преправям за това гледах умерено да го изкривя просто 1 2 милиметра за да не се допира, но нали е шведска стомана та видях голям зор. Намазах с грес и работеше перфектно известно време сега пак прави този проблем и този път ще го изкривя юнашката да съм сигорен, че няма да упира и това е. Дано да съм бил полезен на някой. И още един съвет пропадне ли ви прозореца не опитвайте да го вдигате първо вазглобете вратата. На С80 ми се случи опитах се да го вдигна и съответно рамото вътре го спука. За щастие втора ръка си намерих за под 50 лева ане 250 ново. Водача струва 5 лева в МПФ. С времето пластмасата старее и се чупят аз за това ги смених всичките Smile
Reply

#17
Преди да разглобяваш и кривиш,все пак опитай обучението,дадено от TISHO: Натискаш копчето за отваряне на прозореца и докато той се движи надолу изваждаш петия бушон/за лява врата/ в секцията отляво на таблото откъм вратата.После поставяш бушона на мястото му и задържаш копчето за повдигане докато стъклото се затвори плътно и задържаш в това положение за още 5 секунди!При мен проработи!
Reply

#18
Ще го пробвам със сигорност. Аз съм написал причината при мен каква беше и евентуално, ако това с предпазителите не проработи. Един въпрос след този номер с предпазителите работи ли все още защитата от защипване?
Reply

#19
Да,разбира се.Всичко си работи както си е било и както трябва да бъде!Успех!
Reply

#20
А при мен на пътническата врата въобще не се вдига автоматично стъклото. Функционира само автоматичното сваляне. Дали би могло да се оправи по същата процедура или проблема ще да е от друг характер ?!?!?
XC70 D5 automatic 2003
RR Vogue 3.6 TDV8 2007
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)