The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ел.стъкла проблем

#21
Ами опитай - отнема 1 минута!Мисля,че ще проработи и при теб,само намери кой предпазител е.Успех!
Reply

#22
pliva Wrote:Ами опитай - отнема 1 минута!Мисля,че ще проработи и при теб,само намери кой предпазител е.Успех!
Колега,дали успя с автоматичното вдигане на прозореца.
Reply

#23
При мен тази процедурка за съжаление не помогна за активиране на автоматичнотото вдигане на прозореца.

Само като данни - при моето ХС70 2002 съответните бушони нямаха такива означения, а са само номерирани - 35 за шофьорския прозорец и 36 - за пътническия
XC70 D5 automatic 2003
RR Vogue 3.6 TDV8 2007
Reply

#24
ISB Wrote:А при мен на пътническата врата въобще не се вдига автоматично стъклото. Функционира само автоматичното сваляне. Дали би могло да се оправи по същата процедура или проблема ще да е от друг характер ?!?!?
НЕ просто няма функциа auto up Wink
Reply

#25
Явно, недомислена работа - да има функционира ауто даун, без да има функция ауто ъп .......
XC70 D5 automatic 2003
RR Vogue 3.6 TDV8 2007
Reply

#26
lanhol Wrote:Колеги незнам при вас какъв е бил проблема сега ще ви кажа аз какво установих . Свалих кората и наблудавах внимателно, какво се случва при сваляне и качване. Мотора задвижва две рамена които плъзгат водачите в 2 релси и така нататък знаете за какво ста въпрос. Има едно положение, когато прозореца е почти горе и тогава едното рамо се опира в металната конструкция на вратата. Видимо там е имало доста грес и за това не е било проблем докато тази грес не се е поразнесла и позитъркала на местото където се допират двата метала. Съответно при допиране се създава съпротивление все едно прозореца е защипал нещо и тръгва на долу. Аз типично по булгарски хванах и леко натиснах така металната конструкция, че да не се допира и опитах и се оказа, че работи. Не исках много да кривя и преправям за това гледах умерено да го изкривя просто 1 2 милиметра за да не се допира, но нали е шведска стомана та видях голям зор. Намазах с грес и работеше перфектно известно време сега пак прави този проблем и този път ще го изкривя юнашката да съм сигорен, че няма да упира и това е. Дано да съм бил полезен на някой. И още един съвет пропадне ли ви прозореца не опитвайте да го вдигате първо вазглобете вратата. На С80 ми се случи опитах се да го вдигна и съответно рамото вътре го спука. За щастие втора ръка си намерих за под 50 лева ане 250 ново. Водача струва 5 лева в МПФ. С времето пластмасата старее и се чупят аз за това ги смених всичките Smile
Здравейте.Тези цени на стъклото за С80 ли са.Защото при мен беше около 700 лв. к-т с лайсната и уплътнението.Каското го покрива така че ми е все тая.Някакъв толуп се опитал да го счупи и за да не се вдига шум пъхат отверката между стъклото и уплътнението и леко натискат.Идеята е да се спука и да се расипе на парчета и то тихичко.НОООО при моя случай е ударил греда и то голяяяма.Стъклото е триплекс или нещо такова,защото е успял да счупи само външния слой а вътрешния беше здрав.Съседка отивала на работа към 5 ч. сутринта и е видяла тип с качулка да блъска здраво и яростно по стъклото въпреки че алармата е свирила и като я видял да излиза от входа е избягал.Спалнята ми е от другата страна на блока и аз не съм чул нищо. А за пасажерското стъкло и при мен има функция ауто даун, без да има функция ауто ъп.Ще опитам това с бушона и обучението и ще пиша дали е имало ефект.


Attached Files Thumbnail(s)
               
Reply

#27
dodomatev Wrote:
pliva Wrote:Ами опитай - отнема 1 минута!Мисля,че ще проработи и при теб,само намери кой предпазител е.Успех!
Колега,дали успя с автоматичното вдигане на прозореца.
Здравей Дидо,
Пробвай следните стъпки за програмиране на стъклата.

1. Намираш бушоните - при ХС90 седят отляво на таблото, отстрани - бушон 5 и 6.
2. Включваш на позиция II - така нареченият контакт.
3. Сваляш едното предно стъкло до долу - по избор.
4. Тръгваш да го двигаш и изтегляш бушона, който го управлява.
5. Изключваш контакта и монтираш бушона обратно в леглото му, след което затваряш вратата!!!
6. Даваш на контакт и вдигаш стъклото до крайна позиция, като задържаш бутона минимум 5 сек.!!!
7. Сваляш стъклото до долу, като държиш и задържаш бутона минимум 5 сек.!!!
8. Изключваш контакта за няколко сек., но не отваряй вратата и не пипай бушоните и копчетата.
9. Включваш контакта и AUTO UP и AUTO DOWN трябва да работят.

За другото стъкло повтаряш процедурата от No.2 напред.

Това е обучение на модулите за ГОРНА и ДОЛНА позиция на стъклото.

Другият вариант е да се направи тази процедура с VIDA - DICE.

УСПЕХ и дано имаш тези функции Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#28
Dodo 155 Wrote:
dodomatev Wrote:
pliva Wrote:Ами опитай - отнема 1 минута!Мисля,че ще проработи и при теб,само намери кой предпазител е.Успех!
Колега,дали успя с автоматичното вдигане на прозореца.
Здравей Дидо,
Пробвай следните стъпки за програмиране на стъклата.

1. Намираш бушоните - при ХС90 седят отляво на таблото, отстрани - бушон 5 и 6.
2. Включваш на позиция II - така нареченият контакт.
3. Сваляш едното предно стъкло до долу - по избор.
4. Тръгваш да го двигаш и изтегляш бушона, който го управлява.
5. Изключваш контакта и монтираш бушона обратно в леглото му, след което затваряш вратата!!!
6. Даваш на контакт и вдигаш стъклото до крайна позиция, като задържаш бутона минимум 5 сек.!!!
7. Сваляш стъклото до долу, като държиш и задържаш бутона минимум 5 сек.!!!
8. Изключваш контакта за няколко сек., но не отваряй вратата и не пипай бушоните и копчетата.
9. Включваш контакта и AUTO UP и AUTO DOWN трябва да работят.

За другото стъкло повтаряш процедурата от No.2 напред.

Това е обучение на модулите за ГОРНА и ДОЛНА позиция на стъклото.

Другият вариант е да се направи тази процедура с VIDA - DICE.

УСПЕХ и дано имаш тези функции Wink
Здравейте.Опитах горната процедура за пасажерската врата както и тази,но не се получи нищо.Все пак поне опитах.Не е болка за умиране. //1. Engage the auto-down function and remove fuse 11C/5 (for driver's side) or 11C/4 (for passenger side) (located in the driver's side dash fusebox) during window movement.

2. Install fuse back into position.

3. Engage the auto-up function and hold it engaged for 5 seconds after the window has reached the fully closed position.

4. Verify window is now working properly.

5. If this procedure does not work, a scan tool that can access the Passenger Door Module (PDM) and Drivers Door Module (DDM) will be needed.

Изнамерих това.//
Reply

#29
bingobongo Wrote:5. If this procedure does not work, a scan tool that can access the Passenger Door Module (PDM) and Drivers Door Module (DDM) will be needed.
Може би има нужда от това - да се програмира с VIDA-DICE.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#30
Скоро идва смяна на масло и филтри след което ще се чисти // Standardwartung durchführen //и ще опитам и настройката на стъклото. Все пак опитах по лесния начин.Благодаря.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)