The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 2006г притропва

#11
yordan75p Wrote:Затегнете си централните болтове на полуоските!
Ако кажете сега и с колко Nm трябва да се притегнат? ( и аз се доредих до динамометричните ключове Big Grin )
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#12
35 Nm.
Reply

#13
Абе стягаш до скъсване и връщаш четвърт Wink (шегувам се) трябва яко да се стяга там, все пак така сягаш и лагера. А сутрин преди да запалиш твърд ли ти е педала на спирачките. Ако да значи се губи някъде вакума, вероятно през скъсан тампон на двигателя( моя случай) Wink
Reply

#14
Nedelchev_1 Wrote:Абе стягаш до скъсване и връщаш четвърт Wink (шегувам се) трябва яко да се стяга там, все пак така сягаш и лагера. А сутрин преди да запалиш твърд ли ти е педала на спирачките. Ако да значи се губи някъде вакума, вероятно през скъсан тампон на двигателя( моя случай) Wink
Да уточня, че двигателя е бензин (с фабричен метан) и доколкото знам няма такива спец. тампони като дизелите. Все пак педала сутрин е нормален според мен.
Колега Yordan75p, благодаря - ще пробвам да притегна централния болт с 35Nm (малко малко ми се вижда, ама като знам, че се притяга и лагера сигурно е нормално).
Благодаря на всички за съветите - тези дни като намеря време ще пробвам и ще пиша дали е имало резултат.
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#15
jtboev Wrote:
yordan75p Wrote:Затегнете си централните болтове на полуоските!
Ако кажете сега и с колко Nm трябва да се притегнат? ( и аз се доредих до динамометричните ключове Big Grin )
Тия от лидл ще вземат приз за "топ магазин авто" за 2014 хаха. И аз го имам това припукване и първо се припотих да не е автомата, но си е от шлиците, сега само гледам сейра някой като ми каже че нещо ми щрака Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#16
jtboev Wrote:
Nedelchev_1 Wrote:Абе стягаш до скъсване и връщаш четвърт Wink (шегувам се) трябва яко да се стяга там, все пак така сягаш и лагера. А сутрин преди да запалиш твърд ли ти е педала на спирачките. Ако да значи се губи някъде вакума, вероятно през скъсан тампон на двигателя( моя случай) Wink
Да уточня, че двигателя е бензин (с фабричен метан) и доколкото знам няма такива спец. тампони като дизелите. Все пак педала сутрин е нормален според мен.
Колега Yordan75p, благодаря - ще пробвам да притегна централния болт с 35Nm (малко малко ми се вижда, ама като знам, че се притяга и лагера сигурно е нормално).
Благодаря на всички за съветите - тези дни като намеря време ще пробвам и ще пиша дали е имало резултат.
Този болт не притяга лагера, просто придържа полуоската( или поне не толкова колкото класическа гайка на полуоска на конусен или стандартен двуредов лагер), въпреки че изглежда як болт, ако ме си го развивал, развий го и ще се изненадаш колко е тънък. Мисля че беше м10 или 12 мм
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#17
Този болт държи само и единствено да не се измъкне полуоската назад. Нищо друго не прави. Smile
Reply

#18
Не е ли на на две стъпки 1. 35Nm 2. 90 градуса
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#19
Tisho Wrote:Хлопат шлиците на полуоските които влизат в главината. Wink
Нищо притеснително.
+1 Idea
Ще добавя, че при мен изчезва временно, когато е мокро, както и не се появява при завъртян волан или по-рязко тръгване.
При много плавно боравене с десния педал - чук ... :mrgreen:
Който го дразни - може да смени полуоските и главините ... но след 40-50 000 км пак ще се появи този паразитен шум Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
Къде се намира този централен болт на полуоската и с какъв размер ключ е последно МЕРСИ! Да пробвам да видим дали ще с пре да пука
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)