The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на масло и филтри - Volvo S40

#11
На теория филтъра има по ниско съпротивление което означава малко повече въздух при високи обороти. Повечето въздух се "усеща" от MAP сензора и се подава малко повече бензин за да се запази оптималната смес - оттам малко повече мощност за сметка на разхода. За целта обаче повечето въздух трябва да успее да влезе в цилиндъра, което при атмосферен двигател не е гарантирано.

Най-добър ефект би ималко при турбо заради принудителното пълнене, при атмосферен двигател оригиналният филтър е съобразен с диаметъра на клапаните и по ниско въздушно съпротивление ще доведе до по-добро пълнене само в много високи обороти. Ако има значително подобрение значи във Волво са се осрали със сметките на филтрите и всички трябва да минем на такива филтри.

Колега с газова на Audi го чисти на 2-3000 км защото газовата почва да се ебава през такъв интервал. Възможно е да е настройка на газовата, но показва промяна в характеристиките на филтъра след 2-3000 км.

Конусен филтър извън кутията е убииство за колата. Кутията на филтъра поддържа температура на въздуха около 40-50 градуса. Докато не се достигне такава температура двигателят работи с обоготена смес. Това е причината много хора да си мислят, че с конусен филтър много върви, но разхода става много висок. Обогатената смес за дълго време съсипва катализатор и ламбда сонда заради отложени сажди, който при нормални условия се самопочистват когато сместа се нормализира.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#12
Е тук се намесва обемната ефективност, която пък зависи от фазите на газоразпределение, размер и брой на клапаните, обем на колектор, дължина на рънърите и куп други неща... сред които са и пропускливостта (и големината) на нашият филтър, обема и конструкцията на филтърната кутия, рестрикторите към нея.... Пробвал съм да карам с отрязана долна част на кутията т.е. само капака с филтъра и рамка, която да го държи. Не намерих разлика във вървежа на колата. Единствената промяна беше звукът. Карал съм и с махнат дифузор (този, който се намира в капака на кутията).... тогава ефектът дори беше отрицателен....просто не се получава качествено резонансно пълнене. В този ред на мисли...явно от Волво не са се осрали със сметките... или поне със сигурност са направили някакви Wink. Температурата на входящият въздух действително е важна....колко градуса трябва да бъде, за да работи ДВГ оптимално, зависи от конструктора.... Big Grin Така като и атмосферното налягане, влажността и на въздуха и т.н..... фактори, които оказват влияние.Обаче не е хубаво температурата на гориво-въздушната смес да е повече от 60С.... тогава се прецаква процеса на горене, възможността за детонационно горене се увеличава.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#13
За филтъра явно ще е нов Оригинален.

Очаквам мнението Ви за масло и маслен филтър Smile
Volvo. for life
Reply

#14
angel.georgiev Wrote:За филтъра явно ще е нов Оригинален.

Очаквам мнението Ви за масло и маслен филтър Smile
МП - няма какво да му мислиш
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#15
angel.georgiev Wrote:В крайна сметка има ли някаква полза и/или вреда от този K&N въздушен филтър или не? Колегите по-горе правилно предположиха, че става въпрос за панелен филтър, който се слага в кутията на оригиналния, а не за тези с формата на конус, при които се маха пластмасовата кутия и се слага допълнителна траба Smile

Вземай колега спортен панелен въздушен филтър на КиН и слагай....За колата е по-добре.....
Лийч ти е обяснил защо и как.
Аз съм с панелен въздушен филтър на КиН........Нямам полза, интерес или стремеж да те лъжа и подвеждам......Колата ми върви по-добре с него....
Очаквай да ти качи разхода с от 0,5 до 1,0 литър на 100 км......обаче....
При мен е така.......Карам по-рязко
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#16
angel.georgiev Wrote:За филтъра явно ще е нов Оригинален.

Очаквам мнението Ви за масло и маслен филтър Smile


Масло - МОТУЛ!
Това е истината.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#17
За сега чувам отлични отзиви за маслата на OMV Bixxol. 100% са правени в Австрия. Нямат изнесено производство... Според сайта им препоръчват 4.05 л. или с вискозитет 5W30 или с вискозитет 5W40. Някой има ли идея това какво точно означава и кое е по-добро и защо? И двете масла са 100% синтетични. Идвете се препоръчват само за нови автомобили.
Volvo. for life
Reply

#18
angel.georgiev Wrote:За сега чувам отлични отзиви за маслата на OMV Bixxol. 100% са правени в Австрия. Нямат изнесено производство... Според сайта им препоръчват 4.05 л. или с вискозитет 5W30 или с вискозитет 5W40. Някой има ли идея това какво точно означава и кое е по-добро и защо? И двете масла са 100% синтетични. Идвете се препоръчват само за нови автомобили.


Колата ти е почти нова(говоря за С 40 2007г.)......Не се занимавай с глупости ......От ОМВ само бензин...... :!:
Не рискувай излишно.
Всъщност парите са си твои, колата си е твоя......РИСКЪТ си е за теб,(е най-вече за двигателя на колата ти).
Нека ти сложат в МП.

Аз на моята стара С 40 не бих сложил масло от ОМВ.А съм редовен, не ами постоянен клиент на ОМВ....., ама за гориво.....
Карам с пълна синтеика...5w40.

ПППП.
Не се обиждай, но последният ти въпрос е лишен от смисъл.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#19
За България 5/40 е по подходящо, но и 5/30 става. За да не се чудиш вземи си го от Мото Пфое, цената на маслото е като на масло с подобни качества извън Мото Пфое. OMV е като Lukoil, базова суровина и добавки. Разликата в маслата идва най-вече от добавките, базовата суровина всяка рафинерия я има, но добавките не са им първа грижа.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#20
Ангеле, защо не питаш в МП да ти кажат вискозтета какъв трябва да бъде?!? Аз защо имам някакви съмнения, че твоят мотор трябва да е с 0W30 според препоръките на МП...
цък това е според сайта на Valvoline(маслата в МП са Valvoline в опаковка Volvo...)
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)