The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на масло и филтри - Volvo S40

#21
Според мен МП е най-подходящия вариант в случая.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#22
yuckuJackD Wrote:Ангеле, защо не питаш в МП да ти кажат вискозтета какъв трябва да бъде?!? Аз защо имам някакви съмнения, че твоят мотор трябва да е с 0W30 според препоръките на МП...
цък това е според сайта на Valvoline(маслата в МП са Valvoline в опаковка Volvo...)

В книжките и на двете Volvo, които имаме пише, че Volvo Cars препоръчват Castrol. Маслата в опаковка на Volvo са Castrol. Това, което ме притеснява е, че този, който се продава в Мото-Пфое е турски, а не белгийски.

Както и да е спора вече е решен, защото вече драмата около покупката на консумативите е към края си. Решено е: Маслен филтър - оригинален на Volvo от Мото-Пфое; Моторно масло - пълна синтетика OMV Bixxol Premium 5W40 (Made in Austria); въздушен филтър K&N панелен.

Маслото вече го купих Smile

[Image: 99696464114237041961292787527fjo4RTx9TYilrK9MqcVq.JPG]

[Image: 11730044046249652171292787537Q1Ch3NQca4w2KE62p8Av.JPG]
Volvo. for life
Reply

#23
Пиши как е с K&N филтър да знаем дали е само филтър, който се пере или има екстри.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#24
joro74 Wrote:Пиши как е с K&N филтър да знаем дали е само филтър, който се пере или има екстри.
Извинете, че се намесвам, но не издържах(все пак карам с такъв филтър).

Филтърът на КиН идва без екстри...просто картонена кутия, с фабрично пакетиран в наелон панелен въздшен филтър, който е розово-виолетов на цвят.Идва гонтов (тоест обмазан)........ за монтирание.
Има упътване, има и лепенки, на които на англски пише- да не се изхвърля
Почистващият препарат и маслото идват отделно, трябва да ги поръчаш...струваха ми 34-37 лева някъде....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#25
Razsipnik Wrote:
joro74 Wrote:Пиши как е с K&N филтър да знаем дали е само филтър, който се пере или има екстри.
Извинете, че се намесвам, но не издържах(все пак карам с такъв филтър).

Филтърът на КиН идва без екстри...просто картонена кутия, с фабрично пакетиран в наелон панелен въздшен филтър, който е розово-виолетов на цвят.Идва гонтов (тоест обмазан)........ за монтирание.
Има упътване, има и лепенки, на които на англски пише- да не се изхвърля
Почистващият препарат и маслото идват отделно, трябва да ги поръчаш...струваха ми 34-37 лева някъде....

Май става дума за "екстри", като ефект (било то положителен или отрицателен) Wink Big Grin Мен ме устройва дори само екстрата да се пере Smile
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#26
LeecH Wrote:
Razsipnik Wrote:
joro74 Wrote:Пиши как е с K&N филтър да знаем дали е само филтър, който се пере или има екстри.
Извинете, че се намесвам, но не издържах(все пак карам с такъв филтър).

Филтърът на КиН идва без екстри...просто картонена кутия, с фабрично пакетиран в наелон панелен въздшен филтър, който е розово-виолетов на цвят.Идва гонтов (тоест обмазан)........ за монтирание.
Има упътване, има и лепенки, на които на англски пише- да не се изхвърля
Почистващият препарат и маслото идват отделно, трябва да ги поръчаш...струваха ми 34-37 лева някъде....

Май става дума за "екстри", като ефект (било то положителен или отрицателен) Wink Big Grin Мен ме устройва дори само екстрата да се пере Smile


А да...В този аспект екстрата е една и то безспорна-
ПРИ ВИОКИ ОБОРОТИ КОЛАТА ,,ДИША" ПО-ЛЕКО....

Когато го купувах от офицалния вносител ме предупредиха много да внимавам при почистването, за да не се повреди фината телена мрежа на филтъра...
Лийч, като човек с дълъг пробег с такъв въздушен филтър, би ли споделил точно как го миеш...използваш ли четчица?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#27
Мия го съгласно препоръките. Не използвам четка (така може да се наруши цялостта на влакната). Имам си една тава, в който филтъра пасва перфектно. Поливам го с препарата за почистване, после с малко вода, толкова че да е потопен. Чакам няколко минути, обръщам го....пак чакам. Водата вече е станала катранено черна Big Grin Изплаквам го с душ....ама не с много силна струя и задължително по посока обратна на посоката на засмукване на въздуха Wink. Простирам го да се суши....и както си виси на простора (изсъхнал вече) си го напръсквам с омаслителя. Това че са панелни филтри е много икономично от гледна точка на препарати....един приятел има огигинален конусен филтър.... взе си спортен и препаратите му (почистващия) отиде за 2 измивания.... след това мислихме, мислихме.... и накрая направихме ваничка от 5л бутилка за вода Big Grin Сега е доста по-пестелив Smile
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#28
Смяната е насрочена за 23.12.2010 ще споделя какво е станало след нея Smile
Volvo. for life
Reply

#29
Колега,
тъй като до сега съм карал само атмосфери (сега най-накрая турбо) ще те посъветвам следното:
1. Не робувай на препоръчаната от производителя марка. Тя се оказва в почти всички случаи най-скъпото решение за теб- визирам консумативите като масла и филтри. На пазара има адски качествени заместители на по-ниски цени.
2. Не се занимавай с K&N, JR и др скъпо струващи филтри, от които няма да видиш никаква файда, освен ако не искаш да ти издава колата по-добър звук. Вероятността да влошиш вървежа след смяната на филтъра е по-голяма, от колкото да постигнеш нещо положително. Дори панелен филтър в нова кола с турбо компресор дава по-ниски резултати от сток филтрите. Ако пък вземеш конус, тогава ще ти се повиши инлет температурата и по този начин влошаваш работата на двг., дори да си монтирал някакво подобие на термален щит.
3. Спортните филтри имат по-добра пропускливост и по този начин пропускат повече мръсотия...
4. Ако още мислиш за спортен филтър то.. най-евтиния вариант за панелен е около 100тина лв от JR и с двайсетина повече за КиН. Конусните са около 130-250лв в зависимост дали искаш гол или кит с инлет тръба и термо щит. До тук добре...само че на всеки 5000км трябва да ги чистиш с кит за 35лв, който ще издържи за макс година-година и половина....филтъра го водят че може да изкара 1 000 000мили....WTF?!? Та посмятай колко изгодно ще ти излезе гъзарията да ти бръмчи моторчето.. при положение, че един хартиен филтър ти е между 8-15лв.
5. Използвай доказани марки за консумативи или резервни части, чието отношение цена/качество е най-добро. По някога източника се оказва самото Мото-пфое.
Аз на пример карам Т4, на което не мисля да му правя никакъв мод. Преди да вземеш колата първо все пак трябва да се замислиш какво искаш да караш и какво да очакваш в последствие от него. Успех с начинанието! :partyman:
Reply

#30
Ти коя марка филтри би ми препоръчал?
Volvo. for life
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)