The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на масло и филтри - Volvo S40

#41
Това беше доста красноречиво!
Volvo. for life
Reply

#42
Убедително, нали 8)
Слагам и една снимка на поленовия филтър, сменен също с останалите, на същите км и време!


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#43
Такаааа....мнението ми за спорттния панелен обслужваем въздушен филтър са променя негативно, но не поради по-горните снимки.

Преди седмица, реших да прегледам състоянието на филтъра - карам с панелен , оригинален на K&N...Филтърът беше леко замърсен.Карам го вече 3000 км.
Реших да проверя как е с пропускливостта на прахови частици и останах силно неприятно изненадан, когато установих следното:

По горната част/капака на въздушния филтър, където е смукателната тръба, по вътрешната чу част имаше тънък слой от прахово наслояване!!!!!!!Останах много неприятно изненадан.Избърсах втрешнната част на капака на филтъра-мястото над самия филтър, където минава уж пречистената въздушна струя и бялата влажна кърпичка просто почерня....


От тогава сериозно се замислям дали да не върна оригиналния панелен филтъ.Много неприятно, защото цената на филтъра е над 150 лева, а на кита за обслужване е 40-на.
Все пак бипх предпочел тях да изхвърля, а не двигателя на колата.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#44
Razsipnik Wrote:Такаааа....мнението ми за спорттния панелен обслужваем въздушен филтър са променя негативно, но не поради по-горните снимки.

Преди седмица, реших да прегледам състоянието на филтъра - карам с панелен , оригинален на K&N...Филтърът беше леко замърсен.Карам го вече 3000 км.
Реших да проверя как е с пропускливостта на прахови частици и останах силно неприятно изненадан, когато установих следното:

По горната част/капака на въздушния филтър, където е смукателната тръба, по вътрешната чу част имаше тънък слой от прахово наслояване!!!!!!!Останах много неприятно изненадан.Избърсах втрешнната част на капака на филтъра-мястото над самия филтър, където минава уж пречистената въздушна струя и бялата влажна кърпичка просто почерня....


От тогава сериозно се замислям дали да не върна оригиналния панелен филтъ.Много неприятно, защото цената на филтъра е над 150 лева, а на кита за обслужване е 40-на.
Все пак бипх предпочел тях да изхвърля, а не двигателя на колата.

Е точно такъв слой имаше по моята, когато карах с обикновен филтър. Със спортния няма такъв Wink При тебе има 2 варианта....или кутията ти не уплътнява хубаво/не е била затворена хубаво, или наистина K&N има по-голяма пропускливост..... Big Grin

pachopacho Wrote:Здравейте колеги, реших и аз да се включа в темата.
ПРОТИВ спортен филтър съм поради факта че нищо хубаво не прави, струва повече и ако си мислите че ще го перете, миете и т.н. и колата ще си върви добре - грешите. Тези филтри се използват с едни спрейчета. Прочетете внимателно по другите форуми (vw, audibg) какво причиняват на дебитометрите!
Някой колега беше споменал че с оригинален може да се кара 40 000км Confusedhock: :gib: Във вадис пише 20 000км или на 1 година - което първо настъпи.
Слагам снимка на въздушен филтър от моята кола карана в София точно 1 година и 15 000км а вие решавайте кой какъв филтър ще ползва, на колко ще го сменя, пере и прочие Wink

Как успя да изцапаш така филтъра за 15000км....? :roll: Или караш перманентно зад някой 30годишен дизел или....не знам... пък и толкова равномерно да е наслояна тази...ъъъ гняс Big Grin
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#45
LeecH Wrote:
pachopacho Wrote:Здравейте колеги, реших и аз да се включа в темата.
ПРОТИВ спортен филтър съм поради факта че нищо хубаво не прави, струва повече и ако си мислите че ще го перете, миете и т.н. и колата ще си върви добре - грешите. Тези филтри се използват с едни спрейчета. Прочетете внимателно по другите форуми (vw, audibg) какво причиняват на дебитометрите!
Някой колега беше споменал че с оригинален може да се кара 40 000км Confusedhock: :gib: Във вадис пише 20 000км или на 1 година - което първо настъпи.
Слагам снимка на въздушен филтър от моята кола карана в София точно 1 година и 15 000км а вие решавайте кой какъв филтър ще ползва, на колко ще го сменя, пере и прочие Wink

Как успя да изцапаш така филтъра за 15000км....? :roll: Или караш перманентно зад някой 30годишен дизел или....не знам... пък и толкова равномерно да е наслояна тази...ъъъ гняс Big Grin

Принципно не съм се стремял да изцапам филтъра до този му вид :lol: Това е състоянието му за 1 година каране и 15 000км главно в София както съм пътувал и доста извънградско!
След месец и малко като сменя и сегашния, ще сложа още една снимка, за да видиш как и без да се стремя състоянието му ще е същото като на снимката 8)
Reply

#46
чувал съм че хенгс са хубави филтри,аз си сложих такъв на климатика и беше около 35лв. не знам за въздушния,сега ми предстой да го сменям,но за климатика ми се пълни доста често и то с почти цели листа. през 2 месеца го продухвам със въздух и вадя доста боклуци от него. още като махна капачето и на стелката изпадат доста боклуци. лятото почистих и моторчето,понеже имам проблем със струята на духане,не е равномерна. порових се във форума и уж би трябвало да е реостата,но го смених и нещата не се оправят. та затова редовно си продухвам филтрите на около 2 месеца. въздушния ми е на 13000км ,но не е мръсен,не знам какъв е ,но на колегата е доста замърсен!
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#47
Филтрите, които използвам купувам само от Мото Пфое - държа само на оригиналните консумативи и части, независимо че не съм на 100% сигурен че са такива дори и от там!
Reply

#48
днес след дълго мислене ,разпитване,търсене най-накрая се реших и си сипах мотул 10/40=5литра 95лв+2та филтъра за 20лв и 10 за смяна,общо125лв
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#49
spas aleksov Wrote:днес след дълго мислене ,разпитване,търсене най-накрая се реших и си сипах мотул 10/40=5литра 95лв+2та филтъра за 20лв и 10 за смяна,общо125лв


Мотул ,,Синерджи", полусинтетика, а ?
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)