The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с климатик...не охлажда

#11
che4ef Wrote:
Quote:минавайки студеният въздух през кондензатора ще се охлади
Dodo въздуха минава през изпарителя и се охлажда. Кондезнатора е радиатора отпред. Big Grin Да не се обърка човека Wink

Колега Dodo е прав. Принципно какъвто и проблем да имаш по колата първо се закача на диагностика. Аз на 850 от 1993 първо му гледам дали ще има грешки когато правя нещо, а какво остава за по-съвременни автомобили. Много колеги казват стана еди какво си и това преди беше така сега е еди как си. Май не си спомням някой да е написал абе това стана и компютъра показа еди какво си. Това е положението със съвременните автомобили - искаш да знаеш защо чистачките не работят - закачаш на компютър Wink
Така де, изпарителя имах предвид ... ама нали си му казвам радиатор на кондензатора ... съм написал глупост :oops:
Благодаря ти за уточнението! Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
torment Wrote:Здравейте колеги, днес ми се появи следния проблем и моля за помощ, че в тия жеги не може без климатик.
Модела е V50, 2009г, дизел. Днес като включих климатика на охлаждане 22°-23°, се оказа че от ляво духалките духат топло. Предполагам че вкарваше въздух отвън, защото си беше доста топъл. Температурата навън беше към
30 °. На дисплея си показваше ниски градуси който му бях задал. Десните духалки духаха студено, но пак не работиха на max.
Може ли нещо електрониката да е сбъркана, и да не отчита градусите който съм му задал? Преди няма и два месеца правих big servise chek, и трябва всичко да е подменено и обслужено. Правен е в Брюксел. Досега не съм имал проблеми с климатика и нищо по таблото не свети.
Също така ако можете да ми посочите читав сервиз в района на Сливен, към когото да се обърна.
Благодаря
Аз имах сходен на твоя проблем.На моето В50 се оправи след обновяване на софтуера.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#13
Здравейте колеги,

Да се направи диагностика на климатика е колкото лесно толкова и трудно, или по точно иска си опит. Аз не претендирам да имам опит, но гледам да мисля и обмислям до колкото мога.
Колеги относно климатиците има неща в диагностиката които сами може да направим:
1. Темпретура на охладения въздух който да влиза отвън и прозорците затворени - 4-8 grad C. При външна температура между 35-40 C или много висока влажност - около 12 С.
2. Работи ли компресора? - Може би няма фреон.
2.1 Има шум кога е, какъв е, намалява ли?
3. Включва ли се и изключва на всеки 1-2 секунди на празен ход? - Ниско ниво (налягане) на фреона.

Ако имате колеги една от тези джаджи може вече да направите пълна диагностика: http://www.amazon.com/Mastercool-89660-P...+ac+gauges

Тука вече се гледат високите и ниските налагания и как осцилират. Така се прави извод и как работи компресора и останалите части на системата.
При много горещи дни компресора не осцилира, а работи непрекъснато. Влиза в цикъл над 1500 rpm или повече.

Съвета ми е да попитате какво е ниското и /или високото налягане на системата когато ви кажат че копресора не "дърпа". Ако не знаят не им вярвайте. Една празна система трябва да се вакуумира за да се махне влагата. Трябва вакуумпомпа. Слага се фреон R 134a само.
Горе долу за наляганията нещата са така:
Ниско: стари модели 20-40psi - имат повечето само порт за ниско налягане ако е сложен впоследствие за виско - честито.
нови модели 30 - 45psi
Високо: гледайте да не отива над 170-180psi

Трябва да се погледне и налягането когато системата е в покой - 70 - 80 psi и на двата порта. Има и зависимост спрямо налягане и температура на околна среда, но няма смисъл да се занимаваме чак толкоз.
Хубаво е когато е много горещо да не бързате да включвате климатика. Отворете прозорците и изгакайте да се поохлади малко и тогава. Не че ще стане нещо, но наляганията са големи.

Това е накратко. Климатичната система на автомобила е голяма простотия, но хората не разбират...нормално. Затова ще си помагаме.

Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
Quote:от nickeyar » Сря Авг 06, 2014 7:10 pm
Аз също имам проблем с климатроникът. Като го пусна охлажда около 5-10 минути, след това сякаш се запушва и започва да духа топъл (сякаш застоял въздух, с дъх...) Дали съм за продухване или и аз първо да я закача към VIDA ? Бихте ли ми препоръчали такъв сервиз за климатици във Варна ?

ПС: Преди година допълних с фреон - същата работа! Тогава помня, че от сервизът ми споменаха нещо от рода, че може компресорът да е "слаб" (понеже колата е била правена за Белгия и дрън-дрън)... Наистина е абсурдно да се кара без климатик!

Колега, вие сигурен ли сте че са ви сложили правилен фреон или не са препълнили?
Две причини -
1. фреон R12 вместо R134a или препълване - изпарителя замръзва
2. Термостата (ако го има) на изпарителя който изключва компресора когато температурата е под 4 С.

Сещам се за още една - сензора за ниско налягане който е след изпрителя да е поразвален - малко вероятно може би....
Това за Белгия е смешно, наистина. :lol: :lol: Абе тези да не са расисти :lol: :lol: :lol:
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#15
Ще погледна в книжката какво са писали, но мисля че е R134a.
Тоест, вариант е, или да е препълнен, или да имам течове ? Или компресора ?

А да ми препоръчате сервиз във Варна?
---
ex: C70 coupé ('00) 2.0T 226 hp
Reply

#16
Колеги здравейте отново. Благодаря за коментарите и съветите, но проблема се оказа по сериозен. Първо по съвет на колегата Valio посетих сервиз в Сливен. Като монтьора светна с лампата веднага показа едно уплътнение където беше избило. Оставих колата за няколко часа и той смени по неговите думи всички уплътнения. Зареди я с фреон и всичко си беше ок. След 3-4 дена обаче пак същото - не охлажда. Пак отивам в сервиза и ги питам кво правим. Добре че са сериозен сервиз и казаха че ще я оправят пак за тяхна сметка. Оставям я пак и след няколко часа се обаждат" Sorry но няма как да стане, има спукана тръба." Била толкова малка дупка че диагностиката я хванала чак след 5 зареждане, според тях. Явно първия път не са и правили или са решили че е от уплътнението и на са търсили друго. Както и да е. Сега идва проблема с въпросната тръба . Номера на часта е 4N5H19N601EF, и е обозначен на тръбата. От сервиза звъняха къде ли не , ноникъде не я намериха. Аз звънах в МП, казах им номера но се оказа че при тях са под друго обозначение. Чукнах в Google и намерих номера и в МП- 31351009. Естественно нямат я на склад, може да се поръча с доставка до 10 дена. Тук едни агенти в Сливен ми обещаха да я намерят до 5 дена. Струвала към 300 лв с доставката. Така ми казаха и от МП.
Но аз съм в дилема дали да се занимавам с други сервизи или да ходя в МП. Притеснявам се да не се окаже нещо друго като проблем. Още повече на снимките тръбата не изглежда да е същата като в колата. Тази в колата е по дълга и няма същата форма. Не знам също като я оправят дали няма да даде другаде дефект. Още повече в началото на Септември се прибирам за Белгия, и ако има проблем още веднъж се набутвам. А там цените са ужасни в сервиза.
Ако някой е имал подобен проблем нека пише.
Volvo V50, 1,6 Drive, 2009
Volvo XC 40, T3, 2020
Reply

#17
300лв за тръба, вярно от хАлЮмин, но все пак. Аз бих пробвал със свалена тръба и от кола за части Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#18
Аз имах спукана тръба, свалих я, занесох я да я заварят (сервиз за "цветни" заварки), монтирах я обратно, отидох да ми напълнят системата и всичко се оправи, общо 10 лв заварка, 160 лв пълнене. При мен дупката беше голяма, получена от късо съединение.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#19
А бре колеги,какво е това пълнене за 160 лева.При цена на килограм фреон R134 - 12,5 с ДДС.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#20
Фреонът беше 10лв/100г, 70 лв машинно време :-)

Нямах време да обикалям, влязох в първия сервиз където можеха да я вземат веднага и да свършат за 30 мин.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)