The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с климатик...не охлажда

#21
Здравейте колеги, надявам се да събудя тази тема и някой да ми помогне със съвет.
Аз така и не оправих цяла година проблема с климатика, но сега ми предстой пътуване до България и реших да го оправя. Отидох в сервиза на Волво, напълниха системата и ми казаха да отида след като спре да духа студено. Вчера я закарах и след теста се оказа че за смяна са кондензер и някакъв акомулатор. Сумата която ми поискаха за тези две части са някъде към 450 евро. Това не ме притеснява, но за труд ми поискаха близо 100 евро/час. Някъде към пет часа бил труда. Било hi- tech не знам какво си и цялата работа излизала към 750 --1000евро ремонта.
Някой дали е сменял подобни части в МП, или някой читав сервиз някъде в района на Сливен. И колко би могло да струва?
Благодаря
Volvo V50, 1,6 Drive, 2009
Volvo XC 40, T3, 2020
Reply

#22
torment Wrote:Здравейте колеги, надявам се да събудя тази тема и някой да ми помогне със съвет.
Аз така и не оправих цяла година проблема с климатика, но сега ми предстой пътуване до България и реших да го оправя. Отидох в сервиза на Волво, напълниха системата и ми казаха да отида след като спре да духа студено. Вчера я закарах и след теста се оказа че за смяна са кондензер и някакъв акомулатор. Сумата която ми поискаха за тези две части са някъде към 450 евро. Това не ме притеснява, но за труд ми поискаха близо 100 евро/час. Някъде към пет часа бил труда. Било hi- tech не знам какво си и цялата работа излизала към 750 --1000евро ремонта.
Някой дали е сменял подобни части в МП, или някой читав сервиз някъде в района на Сливен. И колко би могло да струва?
Благодаря
Ако си купиш частите отвън, тук ще ти излезе около 100 евро всичко - труд + пълнене.
Аз сменях кондензатор преди около 2 месеца и ми излезе всичко 540 лв. (с ДДС, него си го усвоявам). За труд около 190 лв. с пълнене, а 350 лв. беше кондензаторът.
Не го правих в МП, защото там само той е 1200 лв., но сервизът се намира в София ... в Сливен ще е сигурно по-евтино откъм труд.
btw ... не е толкова hi-tech, освен пълненето - изисква се специална машина, която да вкара фреон, масло и оцветител (с него се проверява после за теч). Кондензаторът при ХС90 се държи на 8 болта Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#23
Quote: Било hi- tech не знам какво си и цялата работа излизала към 750 --1000евро ремонта.
Как няма да е hi-tech колега, нали иначе ще умрат гладни. Реално за климатик в този диапазон се движат цените официално.
Всъщност както е казал Додо няма нищо специално в системата за климатизиране особено при твоето Волво. Проста е по устройство и поддръжка. Това е една от най-лесните системи за поправка, ОСВЕН ако не трябва да се сменя изпарителя.
Пълненето между другото не е нещо особено. Първо се евакуира въздуха с вакуумна помпа, за да се махне влагата и да се види за течове. После се запалва колата включва се климатика и през порта за ниско налягане се вкарва фреона. Специална машина, която споменава Додо, се изисква ако пълненето става през порта за високо налягане. При Волво това не е нужно.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#24
Да опиша и аз моя проблем, който се задълбочи след днешното ходене в сервиз

При натискане на бутона ,климатика тръгва перфектно. ...за около 5 мин,след това започва да духа с темп на външния въздух

Реших,че е за до зареждане. ..и се разбрах с хората,които ми обслужиха колата да го заредят

Даа...но днес я вземам и....дори вече не се чува специфичното щракване и въобще не тръва да охлажда. Версията на сервиза:заредили са я с фреон,но перката ми е изгоряла.....и за това не работи.

Идеи? Предстои ми дълго пътуване над 2000 км (до БГ) и не искам да тръгвам така
Reply

#25
abart_ Wrote:Да опиша и аз моя проблем, който се задълбочи след днешното ходене в сервиз

При натискане на бутона ,климатика тръгва перфектно. ...за около 5 мин,след това започва да духа с темп на външния въздух

..............
Съмнявам се да имаш проблем с вентилатора. Тази кола и двигател Т5 с неработещ вентилатор щеше да прегрява. По вероятно е да има проблем със съединителя на компресора.
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=6&t=22069
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#26
kotuoshu Wrote:
abart_ Wrote:Да опиша и аз моя проблем, който се задълбочи след днешното ходене в сервиз

При натискане на бутона ,климатика тръгва перфектно. ...за около 5 мин,след това започва да духа с темп на външния въздух

..............
Съмнявам се да имаш проблем с вентилатора. Тази кола и двигател Т5 с неработещ вентилатор щеше да прегрява. По вероятно е да има проблем със съединителя на компресора.
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=6&t=22069
Усетих как направо си ме излъгаха,защото не са можли да го подкарат

Колата си я намачках ,и перката се включи-следователно работи

Може ли датчика за външната температура да играе роля? ! Днес влизам, паля ...и на дисплея -18 градуса. В последствие се качи до 9 над нулата
Reply

#27
abart_ Wrote:
kotuoshu Wrote:
abart_ Wrote:Да опиша и аз моя проблем, който се задълбочи след днешното ходене в сервиз

При натискане на бутона ,климатика тръгва перфектно. ...за около 5 мин,след това започва да духа с темп на външния въздух

..............
Съмнявам се да имаш проблем с вентилатора. Тази кола и двигател Т5 с неработещ вентилатор щеше да прегрява. По вероятно е да има проблем със съединителя на компресора.
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=6&t=22069
Усетих как направо си ме излъгаха,защото не са можли да го подкарат

Колата си я намачках ,и перката се включи-следователно работи

Може ли датчика за външната температура да играе роля? ! Днес влизам, паля ...и на дисплея -18 градуса. В последствие се качи до 9 над нулата
Ако показва отвън -18 и не е (датчикът е дефектирал), тогава няма да включи компресора на охлаждане.
Много странно, че има такива сервизи навън - да закараш колата, да направят нещо, а всъщност нищо, и да ти вземет парите :roll:
Трябва да смениш майсторите. Най-вероятно проблемът е дребен, но си иска компетентни ръчички.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#28
Quote:Много странно, че има такива сервизи навън - да закараш колата, да направят нещо, а всъщност нищо, и да ти вземет парите :roll:
Dodo, не е странно. Все по-често срещано явление е. Човек трябва да си кара колата при бели хора иначе риска е много голям.

По темата: Аз също мисля че е сензора за температурата. Възможно е също да са сложили грешен такъв и на компютъра всичко да е ОК.

Ако на колегата му се занимава може да закачи 10 ома резистор вместо сензора и да види какво ще стане. Ако не разбира по-добре нищо да не пипа.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#29
abart_ Wrote:Да опиша и аз моя проблем, който се задълбочи след днешното ходене в сервиз

При натискане на бутона ,климатика тръгва перфектно. ...за около 5 мин,след това започва да духа с темп на външния въздух

Реших,че е за до зареждане. ..и се разбрах с хората,които ми обслужиха колата да го заредят

Даа...но днес я вземам и....дори вече не се чува специфичното щракване и въобще не тръва да охлажда. Версията на сервиза:заредили са я с фреон,но перката ми е изгоряла.....и за това не работи.

Идеи? Предстои ми дълго пътуване над 2000 км (до БГ) и не искам да тръгвам така


Съвдинитвл на компресора. Smile
Reply

#30
abart_ Wrote:[
Усетих как направо си ме излъгаха,защото не са можли да го подкарат

Колата си я намачках ,и перката се включи-следователно работи

Може ли датчика за външната температура да играе роля? ! Днес влизам, паля ...и на дисплея -18 градуса. В последствие се качи до 9 над нулата

Това е друг проблем. Климатика си има собствен термометър с който мери температурата на входящия въздух и температурата в купето. И чак тогава си прави сметка какви да ги върши.
Датчика който е в дясното огледало е основно с декоративна цел - да ти показва колко градуса е отвън. Вероятно се е повредил.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)