The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помогнете колеги-проблем с 5 -та скорост

#11
zna4i s 2 dumi da ne se zanimavam a spored tebe koq kutiq e po dobra 4 stepennata ili 5 stepennata
Reply

#12
Че си авантюра вярно е - ама ако стане ???

Отговарям по техническата част :
- Може би това нещо ще бъде поставено на мястото на упорния лагер!!!!!!!!!!!! Разбира се със фланец и лагер - използва се и исходящата ос от ск.кутия на 4ката
- баланс на кардани правят в Кубрат и на много други места - може и сам да си го направиш при наличие на малко техника за завътране например струг , фланец от многослойна гума и тебешир (е как става няма да ви кажа - но е вярно и съм го правил)
- разход на гориво --- не ставай смешен - опитай се караш колата си без да включиш 5тата 100 км със нормалната скорост която караш и после ми кажи че гори по-малко ----- ми за какво изобщо им слагат тия ходоувеличители или повишаващи предавки а ?
- мощност - никой не твърди че ще дърпа та да къса - идеята е да набереш и да подпреш .

абе ако някой пръскал такова чудо да каже че закъсах до там , не че няма да отворя следващия както трябва ама с тоя може да се получи оопс.
Reply

#13
Не знам кой става смешен, но без да се обиждаш - явно не си наясно с доста голяма част от това, с което си се захванал.

Първо - разходът на гориво ще се увеличи и то значително. Както казах предавателното число на овърдрайва е 0.79, а на нормалната 5-та предавка - 0.82, т.е. разликата е минимална. Но, ако от 5-та, зацепиш овърдрайва, тогава предавателното число ще ти стане около 0.65 (0.82*0.79=0.65), което вече е малко, а този мотор няма чак толкова голям въртящ момент, че да го понесе. Да не говорим, че трябва постоянно да въртиш допълнително една планетарна предавка и една хидравлична помпа, а и доста повече масло.

Второ - само със струг не можеш да направиш динамичен баланс, но щом казваш че знаеш къде балансират кардани - тогава няма проблем.

Трето - на кое точно викаш упорен лагер, че нещо ми се загуби нишката. Ти разглобявал ли си си оригиналната 5-степенна скоростна кутия, за да видиш, че там, където на M46 се намира овърдрайвът, на M47 се намира 5-та предавка. Както казах, от 1-ва - до 4-та скорост двете кутии са абсолютно идентични. Разликата е в това, което се намира отзад. Освен, ако твоята оригинална трансмисия не е M90 и, ако е така, тогава наистина ще е грехота да я съсипеш.

С няколко думи - трансмисията и диференциалът са разчетени за съответния двигател. Не случайно за тези Волва има 5 вида диференциали, в зависимост от двигателя, с който е оборудван съответният модел. Можеш да бъдеш 100% сигурен, че няма да откриеш топлата вода, като добавиш още една предавка и да скриеш шапката на шведите, които чудно как не са се сетили да ги правят Волвата от завода така. Моят съвет е, вместо да правиш от две кутии една, по-добре си потърси от някоя морга една скоростна кутия M90L2 и си я сложи нея. Тя на 5-та предавка има предавателно отношение 0.7, а освен това е в пъти по-хубава от M46 и M47.
There's someone in my head but it's not me...
Reply

#14
Без да се задълбочавам много в темата, тук
намерих дискусия на същата идея - M46 overdrive on a M47 = six speed.
Който чете английски може да му е интересно.
Reply

#15
Благодаря ти много .
полезно е , защото доказва че не съм единствения дето го пере сачмата....

само че не е точно по темата Т.Е. аз знам как да го направя и знам че ще заработи - ама тоя малък проблем още не съм го кундисал на мястото дето трябваше да го туря .

Остава пак въпроса - как аджеба се разтуря туй чудо???

Отново благодаря за интереса и се радвам че има хора които дори да гледат сеир са добронамерени ...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)