Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,193
» Latest member: SavaGuacy
» Forum threads: 26,881
» Forum posts: 317,063

Full Statistics

Online Users
There are currently 1638 online users.
» 0 Member(s) | 1633 Guest(s)
Applebot, Bing, Facebook, Google, Yandex

Latest Threads
EGR Проблем с Волво В90 К...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: BeBe8TH
9 hours ago
» Replies: 2
» Views: 15
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: stoian valkov
04-25-2024, 12:13 PM
» Replies: 26
» Views: 1,277
Гълтач за ключ
Forum: На лафче
Last Post: FDosev
04-22-2024, 11:16 AM
» Replies: 0
» Views: 19
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: armagedon
04-21-2024, 07:21 PM
» Replies: 2
» Views: 123
Силно замърсен горивен фи...
Forum: Дизел
Last Post: a4o1000
04-21-2024, 07:03 AM
» Replies: 0
» Views: 19
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 34
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 199
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 51
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 42
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 138

 
  Помощ за ел. инст. на 760 (постнато е и в "На лафче&quo
Posted by: Kacho - 08-01-2006, 03:02 AM - Forum: Volvo 7xx - Replies (9)

Уважаеми събратя, фенове на Волво,

Както се опитвахме с брат ми да сменим бутона за отваряне/затваряне на шибедаха, бяхме поразглобили корите около таблото на колата, сменихме копчето, той продължава да не работи.

Покрай тая работа получихме следните странични нежелани дефекти:
1. Нищо от управлението на двете ел седалки не работи вече.
2. Двете външни ел. огледала не работят повече.
3. Вентилатора за за вентилация на купето също не работи на никаква позиция на копчетата.
Първото нещо което проверихме беше бушона на седалките и тъй като той е един и същи за местенето и за отоплението на седалките, което работи, считаме че бушона е изправен. Той е един специален, по-мощен бушон от 30А с външна алуминиева опаковка на позиция #35.

Гледахме за откачени кабели около таблото, но не можахме да намерим никакви откачени или висящи свободно кабели.

Колата е Волво 760 Седан Турбо от 1988 с 4-цилиндров 2.3 мотор. Не сме в България, така че не можем да отидем на майстор в София или другаде там.

Тази кола я имаме от скоро и не знаем още има ли компютър, описаните по-напред повреди могат ли да настъпят от някакво объркване в компютъра, предизвикано от късо съединение или някъква друга погрешна минипулация с ел. инсталацията на колата. Ако тя има компютър, то как можем да го възвърнем към първоначалните му фабрични стойности?

Направи ни също впечатление, че след приключването на псевдо-монтьорските ни дейности, радиото поиска въвеждането на секретен код, тоест токозахранването към радиото е било изключено за някакъв период от време без ние да разберем за това или да сме го предизвикали нарочно.

Ще бъдем безкрайно благодарни за всякакви съвети и предложения, с които по-опитните запалянковци на Волво биха ни помогнали да се измъкнем от тази ситуация, като ни напишат съветите си тук.

Благодарим ви предварително,
Коста и Ангел (бедни български студенти)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=119">http://www.volvoclub-bg.com/forum/garag ... le&CID=119</a><!-- m -->

Print this item

  Помощ за ел. инсталацията на Волво 760
Posted by: Kacho - 08-01-2006, 02:59 AM - Forum: Volvo 7xx - Replies (15)

Уважаеми събратя, фенове на Волво,

Както се опитвахме с брат ми да сменим бутона за отваряне/затваряне на шибедаха, бяхме поразглобили корите около таблото на колата, сменихме копчето, той продължава да не работи.

Покрай тая работа получихме следните странични нежелани дефекти:
1. Нищо от управлението на двете ел седалки не работи вече.
2. Двете външни ел. огледала не работят повече.
3. Вентилатора за за вентилация на купето също не работи на никаква позиция на копчетата.
Първото нещо което проверихме беше бушона на седалките и тъй като той е един и същи за местенето и за отоплението на седалките, което работи, считаме че бушона е изправен. Той е един специален, по-мощен бушон от 30А с външна алуминиева опаковка на позиция #35.

Гледахме за откачени кабели около таблото, но не можахме да намерим никакви откачени или висящи свободно кабели.

Колата е Волво 760 Седан Турбо от 1988 с 4-цилиндров 2.3 мотор. Не сме в България, така че не можем да отидем на майстор в София или другаде там.

Тази кола я имаме от скоро и не знаем още има ли компютър, описаните по-напред повреди могат ли да настъпят от някакво объркване в компютъра, предизвикано от късо съединение или някъква друга погрешна минипулация с ел. инсталацията на колата. Ако тя има компютър, то как можем да го възвърнем към първоначалните му фабрични стойности?

Направи ни също впечатление, че след приключването на псевдо-монтьорските ни дейности, радиото поиска въвеждането на секретен код, тоест токозахранването към радиото е било изключено за някакъв период от време без ние да разберем за това или да сме го предизвикали нарочно.

Ще бъдем безкрайно благодарни за всякакви съвети и предложения, с които по-опитните запалянковци на Волво биха ни помогнали да се измъкнем от тази ситуация, като ни напишат съветите си тук.

Благодарим ви предварително,
Коста и Ангел (бедни български студенти)

Ето нашата болна турбо красавица:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/garage.php?mode=view_vehicle&CID=119">http://www.volvoclub-bg.com/forum/garag ... le&CID=119</a><!-- m -->

Print this item

  оферта
Posted by: павлов - 07-31-2006, 07:55 PM - Forum: На лафче - Replies (15)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://mobile.de/SIDlzqO1se5lwehLGwAaTaZ1A-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1154379116A1Iindex_cgiD1100CCarY-t-vctpLtt~BmPA1B81B20B86%81H-t-vCaMiMkQuSeUnVb_X_Y_x_y~BSRA6D1100B23E25100BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=85&id=11111111165238656&">http://mobile.de/SIDlzqO1se5lwehLGwAaTa ... 165238656&</a><!-- m -->

Print this item

  Нови "екстри" във форума
Posted by: Пангев - 07-31-2006, 07:00 PM - Forum: Новини - Replies (6)

Както виждате от вчера се работи по подобряване работата на форума и добавяне на нови екстри а именно:

"Любими теми"
Горе, до линка към вашия профил виждате линк към "любими теми". Чрез него ще отидете в раздела с вашите любими теми които вие сте си посочили за такива. Как става самото добавяне на любима тема? Горе в ляво в самото начало на всяка темата има линк "Добави в списъка Любими теми" по този начин винаги когато искате ще можете да се връщате и да четете това, което ви е било полезно и ще ви бъде полезно занапред.

Маркиране като непрочетено
Ако искате да маркирате някоя тема като непрочетена и след това тя да е в списъка с непрочетени теми просто цъкнете върху оранжевото правоъгълниче горе вдясно до бутона "цитат" на някое от мненията в дадената тема.

Пробвайте и се насладете на новите придобивки!!!
Благодарностите към S0me0ne (Мишо)
Ееееей много коки-коли пие т'ва момче!!!

Print this item

  жени зад волана
Posted by: Zanon - 07-31-2006, 02:03 PM - Forum: На лафче - Replies (92)

Вчера си карах по магистрала Тракия...
Отляво ме задмина едно чисто ново БМВ с над 130 км/ч. Караше го жена, лицето съвсем близко до огледалото и си слагаше сенки...
За момент се разсеях и когато отново и обърнах внимание тя беше вече наполовина в моето платно, все още занимавайки се с грима си.
Въпреки, че съм мъжко момче се стреснах толкова, че си изпуснах електрическата самобръсначка и тя ми изби сандвича от другата ръка...
Като се опитах да върна колата на платното с коляно, ми падна Джи-Ес-Ем-а от ухото директно в горещото кафе между краката ми.
Кафето се разля, изгори най-ценните ми части, прекъсна важен разговор и ми скапа Джи-Ес-Ем-а.
Фаса в устата успях да задържа с последни усилия...

О, как мразя жени зад волана!!!!

Print this item

  За имената и прякорите
Posted by: Пангев - 07-30-2006, 07:30 PM - Forum: На лафче - Replies (71)

Отдавна ме мъчи едно нещо... забелязах че на срещите когато се запознаваме не знаем кой кой е във форума. Поради тази причина реших да сменя любимото си Ace с фамилията си (Пангев) понеже всички така ми викат и си ми е нещо като прякор (nickname). Така вече като се представям хората ще знаят за кой става въпрос тук...

Print this item

  Доживах да карам S80
Posted by: ivaivalito - 07-30-2006, 06:02 PM - Forum: На лафче - Replies (15)

работя в сервиз и от време на време трябва да тествам колите и днес оня ден тествах дали динамото на едно S80 зарежда.Карах го около 10тина километра и останах изумен от стабилността му при скорости над 150км.Просто супер кола .Но който дойде в сервиза с волво е над 30 годинки щото това не е голф да ис го позволи всеки тийн с голфче.Волвото беше 2.5 ТДИ.

Print this item

  Ползвате ли предпазни колaни?
Posted by: gurgata - 07-30-2006, 04:50 PM - Forum: На лафче - Replies (73)

Мойто мнение е, че коланите са абсолятно задължителни. За съжаление аз спадам към тези които не винаги ползват. Надявам се скоро да реша този проблем.

Print this item

  15 начина да убиеш шефа си:)
Posted by: stosisi - 07-29-2006, 07:17 PM - Forum: На лафче - Replies (13)

МНОО ЯКО...аз наи се накефих на ножицата Confusedhock:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.doodie.com/anger_management.php">http://www.doodie.com/anger_management.php</a><!-- m -->

Print this item

  последните модели
Posted by: gadnia_metal - 07-28-2006, 06:35 AM - Forum: Future cars (Volvo в Бъдеще време) - Replies (37)

миналата събота, в Пловдив, Мото Пфое празнуваха 15години и бяха извадили най новите си модели на показа. Всеки можеше да ги види и пипне. Уж и тест драйв трябваше да има...ама друг път Confusedhock: . Поне ми остана седенето в новото хс 70 и с 70. Пускам няколко снимки да се покефите. Има още мога да ги пратя на someone примерно да ги пъхне в някоя галерия ако му харесат Big Grin

Print this item