Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,192
» Latest member: SavaGuacy
» Forum threads: 26,882
» Forum posts: 317,064

Full Statistics

Online Users
There are currently 1582 online users.
» 0 Member(s) | 1579 Guest(s)
Applebot, Bing, Google

Latest Threads
EGR Проблем с Волво В90 К...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: BeBe8TH
Yesterday, 05:07 PM
» Replies: 2
» Views: 15
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: stoian valkov
04-25-2024, 12:13 PM
» Replies: 26
» Views: 1,287
Гълтач за ключ
Forum: На лафче
Last Post: FDosev
04-22-2024, 11:16 AM
» Replies: 0
» Views: 19
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: armagedon
04-21-2024, 07:21 PM
» Replies: 2
» Views: 127
Силно замърсен горивен фи...
Forum: Дизел
Last Post: a4o1000
04-21-2024, 07:03 AM
» Replies: 0
» Views: 20
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 34
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 205
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 51
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 42
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 139

 
  Нов сайт за части: http://www.partsgateway.co.uk/
Posted by: stoyko - 06-27-2006, 12:39 PM - Forum: Сервизи и магазини за части - Replies (11)

В една тема видях този сайт: http://www.partsgateway.co.uk/. Регистрирах се и подадох заявка за картер за V40, хората се оказаха много бързи и за един ден ми предложиха три оферти, като имаше и оферта за употребяван картер на много приемлива цена - 50 паунда. Скоро мисля да го поръчам, но ще се радвам да напишете някое мнение за сайта, особено ако някой вече е поръчвал от него.

Едит: А ако някой ми намери картер за в40 от бг, още по добре.

Print this item

  Изобретенийце
Posted by: Helper - 06-27-2006, 03:48 AM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (3)

Не знам как е при другите модели, но на 850 има едни дренажни тръби за отвеждане на дъждовната вода дето вечно се запушват. Най-често тези при капака на багажника (говоря за седан). Почистването им е досадно - махане на тапицерията в багажника, вадене на маркучи и т.н. Измислих следното:
-от мека, но здрава тел направих конусообразна спирала, като двата края на тела оставих по-дълги (мустаци). Те остават да лежат отгоре, а спиралата се пъха в отвора на дренажната тръбичка. Получава се чудесен филтър и лесен за почистване. Най-после проблема ми е решен!
П.П./ От Volvo дали ще ми дадат лицензни права? Tongue

Print this item

  Перка за Радиатор за 850
Posted by: Zanon - 06-26-2006, 10:57 AM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (7)

Здравейте колеги,
тия дни изгоря двигателя на перката на радиатор-а на бившата ми 850-ка. Колегата на който я продадох помоли да проверя дали някой се сеща от къде можем да намерим такъв двигател. Гледахме при италианец-а, гледахме и на Любляна - няма , някой ако има идея да свирка.

мерси предварително. Smile

Print this item

  ОРГАНИЗАЦИОННА: София, 09.07.2006(Неделя) от 15:30
Posted by: s0me0ne - 06-26-2006, 09:12 AM - Forum: Стари/ненужни теми - Replies (41)

09.07.2006(Неделя) от 15:30 пред магазина за авточасти на Жоро Терзиев
За тези, които ще се притеснят - финала на световното е от 20:00
Ето и карта:
[Image: magazin2_167.jpg]
[Image: magazin1_201.jpg]

Тези, които желаят да бъдат от учредителите нека изпратят ЛС на Жоро Терзиев (GT1), съдържащо следните данни:

Трите имена и ЕГН - също е за препоръчване телефон за връзка.

Ако желаете да сте от учредителният съвет е задължително следкато се запишете да се появите на тази организационна среща.

П.П. Съжалявам, че чак сега пускам темата, но от вчера нещо нета го беше хванала липсата...

Print this item

  въпрос за 480 турбо
Posted by: Rieger - 06-25-2006, 11:11 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (21)

пиша от името на един приятел , значи въпроса ни е дали ще има някакав резултат от увеличаването на налягането на турбото посредством клапана за налягането на турбото?
ако ще има резултат във вървенето дали ще има някакви последствия?
и налягането е 0.45 кг/см - колко бара е това? каксе пресмята? видяхме че един оборот за увеличаване на налягането е 0.3 кг/см
мерси предварително Smile

Print this item

  За срещата 25.06
Posted by: павлов - 06-25-2006, 02:56 PM - Forum: Volvo срещи - Replies (13)

Колеги,братя,другари,
нека следващият път да се събереме привечершно /присъствалите днес се сещат защо/.Ако не, предлагам другият път ако се срещаме в София да е на бензиностанцията Лукойл в началото на магистрала Тракия.Има паркоместа,кафене,климатик,wc,та и гориво...!!

Print this item

  Вижте този саит
Posted by: unicata - 06-25-2006, 07:51 AM - Forum: На лафче - Replies (7)

В саита може да намерите спътници когато тръдвате на дълъг път и искате да споделите разходите си идеята ми се струва интересна
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.3na100.com/index.php">http://www.3na100.com/index.php</a><!-- m -->

Print this item

  Пак да си се оплача
Posted by: Пангев - 06-24-2006, 07:28 PM - Forum: На лафче - Replies (5)

Вчера по време на наводненията реших да се направя на мъж и да мина през едно дълбочко място (както се оказа после - до коленете) Всички чакаха под един мост и ми гледаха сеира. Оказа се че мястото от където двигателя смуче въздух е горе долу около коленете ми. Въздушния филтър се намокри и не пуска въздух. Колата загасна. Стартера се намокри и в ауспуха също навлезе доста вода.. краката ми бяха до глезени във вода. Запретнах панталони и я избутах на малко по плитко - колкото да може да поизсъхне стартера. Докато се опитвах да запаля и акумулатора ми падна Wink ... водата се оттече, хората си заминаха.. а аз си останах сам на бул България. После се обадих на един колега той дойде и ме издърпа на едно по-безопасно място. Криво ляво успяхме да я запалим.. отзад излизаше бял пушек и не работеше добре.. уплаших се че може да има някакъв сериозен проблем... оказа се че в ауспуха имаше още бая вода. След 1-2 киломерта всичко се оправи.

Та.. разминах се с малкия дявол.. после ми казаха какво можеше да ми се случи ако беше попаднала вода в цилиндрите...:roll:
Сега си мисля че преди да се правя на амфибия поне можеше да си отворя капака с филтъра - за да смуче отгоре и всичко щеше да си е наред. Може би ще го пробвам следващия път Wink

Print this item

  Стрелката на водата - странен проблем
Posted by: stami - 06-24-2006, 05:54 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (19)

Та въпросната стрелка си работи попринцип нормално, но когато колата е топла, загася я за минута-две и пак потегля, стрелката не мърда от дъното изобщо. Ако поне малко поизстине всичко е ок, но при неспосредствено палене не ще... Някакви идеи от какво може да е?!

Мерси

Print this item

  Ново Волво - нов член
Posted by: Iliev - 06-24-2006, 07:27 AM - Forum: На лафче - Replies (17)

Здравейте, от три дни съм собственик на ново Volvo S60 Move. Това е първата ми среща с тази марка и за сега имам само отлични впечатления Smile
Мисля да посетя клуба още на следващата среща - т.е. утре и да се запозная с феновете 8)

С уважение
Валентин Илиев

Print this item