Волво Клуб - България

Full Version: Покупка на XC 90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Здравейте колега, имам ХС60, 185hp, автомат, предполагам че показателите са като на колата, която Ви интересува. Всичко което сте написали подлежи на смяна през определен интервал км., в тази връзка е прекрасно, че имате сервизна история на колата, като на база на същата, в сервиза който ще ползвате, могат да преценят кое е належащо за смяна. Ориентировъчни цени: ангренаж, водна помпа, масла филтри двигател, купе - около хиляда лева, в зависимост от консумативите, масла автомат и халдекс пак около хиляда лева. Цитираният от Вас сервиз е и мой избор. Дано съм бил от полза.
LouisCyphre Wrote:Здравейте, група!

От доста време обмислям покупка на XC 90 - търся подходящото вече повече от половин година, но до сега или не попадам на такова или е 20 000евро. Коли в българия гледам основно за справка или ако има някоя за продан от форума. Предпочитанията ми са насочени към 3.2 или 4.4 бензин, евентуално 2.5Т, но само ако е нещо изключително. Като цяло бягам от дизела, НО в момента излезна едно доста прилично предложение, на малко километри, екзекутив, със сервизна история, без забележки и с точното оборудване, което искам. В тази връзка се замислям доста сериозно, дали да не направя компромис с агрегата и да го взема. До сега обаче съм се интересувал предидмно от бензина, а трябва да взема решение дали да я купя до края на днешния ден. В тази връзка ще помоля някой от колегите с D5 да даде насока - какво обслужване трябва да направя при закупуване - за масло и филтри е ясно, ангренаж, водна помпа, масло СК, има ли и филтър на маслото на СК, масло в раздатките? Пропускам ли нещо, и нужно ли е да правя всички тези неща? Можете ли да ме ориентирате ценово - колко ще ми излезне удоволствието? Не мисля да ходя до МП, понеже не съм им голям фен, но не обичам да правя компромиси с качеството, така че може да се вземе предвид ще купувам качествени части и консумативи. Съветвали са ме за В+3 сервиз в Дружба, когато става въпрос за неофициален сервиз за Волво в София - някой ако има други идеи и изобщо съвети - ще бъдат от полза.

Благодаря предварително,
Поздрави,
Louis!
Ако колата има история и тя е от МП най-добре е там първо да я прегледат, а къде ще си я обслужиш си е твой избор.
От днес за днес малко трудно ще получиш много мнения, но ако се поразровиш из форума ще намериш отговори на някои въпроси.
И ако колата е от обява дай да я видим - може някой да я е гледал, дори да не е, това D5 нищо не говори само по себе си.
Години, километри от къде е купувана ей такива неща.
zorba Wrote:
LouisCyphre Wrote:Здравейте, група!

От доста време обмислям покупка на XC 90 - търся подходящото вече повече от половин година, но до сега или не попадам на такова или е 20 000евро. Коли в българия гледам основно за справка или ако има някоя за продан от форума. Предпочитанията ми са насочени към 3.2 или 4.4 бензин, евентуално 2.5Т, но само ако е нещо изключително. Като цяло бягам от дизела, НО в момента излезна едно доста прилично предложение, на малко километри, екзекутив, със сервизна история, без забележки и с точното оборудване, което искам. В тази връзка се замислям доста сериозно, дали да не направя компромис с агрегата и да го взема. До сега обаче съм се интересувал предидмно от бензина, а трябва да взема решение дали да я купя до края на днешния ден. В тази връзка ще помоля някой от колегите с D5 да даде насока - какво обслужване трябва да направя при закупуване - за масло и филтри е ясно, ангренаж, водна помпа, масло СК, има ли и филтър на маслото на СК, масло в раздатките? Пропускам ли нещо, и нужно ли е да правя всички тези неща? Можете ли да ме ориентирате ценово - колко ще ми излезне удоволствието? Не мисля да ходя до МП, понеже не съм им голям фен, но не обичам да правя компромиси с качеството, така че може да се вземе предвид ще купувам качествени части и консумативи. Съветвали са ме за В+3 сервиз в Дружба, когато става въпрос за неофициален сервиз за Волво в София - някой ако има други идеи и изобщо съвети - ще бъдат от полза.

Благодаря предварително,
Поздрави,
Louis!
Ако колата има история и тя е от МП най-добре е там първо да я прегледат, а къде ще си я обслужиш си е твой избор.
От днес за днес малко трудно ще получиш много мнения, но ако се поразровиш из форума ще намериш отговори на някои въпроси.
И ако колата е от обява дай да я видим - може някой да я е гледал, дори да не е, това D5 нищо не говори само по себе си.
Години, километри от къде е купувана ей такива неща.

Взех колата, от германия е, не е качвана в публичните сайтове за продажба, D5 185к.с., Executive, AWD, автомат, слънце, ще се похваля, когато пристигне или отида да я взема (още го обмислям) ще споделя и някоя снимка. Реших да се метна на дизела, въпреки всичките ми скруполи - пък ако излезне някой бензин след време, който да си заслужава - винаги може да се прехвърля.

Благодаря на всички колеги, които се отзоваха на запитванията ми по темата.
Много безаварийни километри от мен!
Честито,много безаварийни километри и от мен.
Здравейте,

Реших да предприема покупка на SUV и доста разглеждах из форумите за коментари, гледах ревюта и се реших. Тъй като от 10 години шофирам ръчка и ми е втръснало да го клатя този лост, та се реших да е задължително автоматик. Основните ми приоритети бяха, колата да е удобна за дълъг път и да е възможно по-безопасна. Въведох изискванията си в сайтовете за автомобили (SUV, Автоматик около 10 000 лв.) и ми излязоха безброй предложения. Така наложих и година на производство от 2003-та насам. и сред всички модели, които ми излязоха Volvo XC90 най-много ми допадна. Наред с него бяха Touareg, X5, ML, CR-V и други, но след обстойно преглеждане на видео ревю-тата в bri4ka се реших да е XC90.

От месец насам дебна обяви из интернет и съм се наумил, че началото на Ноември ще си взема отпуск за да обиколя 6-7 автомобила от модела из България. Тъй като съм от Варна и проверих 2 модела попадащи в ценовия ми мерник в града. Не бях впечатлен от едната, но другата ми грабна окото. Тази която харесах имаше сравнително запазен салон и интериор като цяло. И при двете коли, които разгледах попитах, дали може да я закараме в Moto Phoe за диагностика и при тази която не одобрих, дилърът директно ми отказа. Каза, че там ги изкарвали пълни боклуци и прочие (което още повече ме отказа). Тази която харесах, човека каза, че вероятно няма да има проблем (тъй като е регистрирана във Варна и дилъра се явява посредник).

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.cars.bg/company/ivailocars/offer/c2420754">https://www.cars.bg/company/ivailocars/offer/c2420754</a><!-- m --> - Това е обявата на която съм се спрял. Ще се радвам ако някой от Вас я разпознае или случайно има някакви отзиви за нея да сподели.
Колега momchilov, добре дошъл във форума. Ако търсиш дизелово XC90 с автоматик гледай да е от 2006 насам т.к. преди това са със 5 степенни автомати AW-55 които са по проблемни от 6 степенният TF-80SC...абе какъвто и двигател да избереш гледай да е след 2006-та Wink
Колеги, това някой дали го е гледал? Как ви се струва, дори и като цена?
<!-- m --><a class="postlink" href="https://mobile.bg/details/21525936269348146">https://mobile.bg/details/21525936269348146</a><!-- m -->
Колата изглежда много добре.
Като цена с газовата, мисля че си струва.
Трябва да се види и тества наживо... И в сервиз разбира се.
Благодаря за мнението, и на мен ми изглежда ОК. Ако имам път към СФ ще я погледна. Май се продава от доста време, което малко ме озадачава. Другото, което не знам е, дали си заслужава да минавам на тази, след като моята я взех преди точно година...
Карам и бензин, и дизел, мисля че V8 двигателя е нещо уникално...!
Бих карал такъв с удоволствие...
Преценката е твоя.
Успех!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10