Волво Клуб - България

Full Version: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
А защо всъщност сте ги захапали катаджиите?
Та те са само машата!
В тази наша т. нар. "държава ", с унищожена промишленост и съсипано земеделие, от къде ще се пълни хазната, освен от данъци, лицензи и простотии като тази измислица?
Логиката е проста - има кола и иска да я ползва- значи ще цака!
Има апартамент/къща - пак така!
Иска да прави бизнес и да си храни семейството - под ножа!
И така до дупка!
Докато шаваме!
profyt Wrote:А защо всъщност сте ги захапали катаджиите?
Та те са само машата!
В тази наша т. нар. "държава ", с унищожена промишленост и съсипано земеделие, от къде ще се пълни хазната, освен от данъци, лицензи и простотии като тази измислица?
Логиката е проста - има кола и иска да я ползва- значи ще цака!
Има апартамент/къща - пак така!
Иска да прави бизнес и да си храни семейството - под ножа!
И така до дупка!
Докато шаваме!
Така е, прав си ... но знаеш ли какво? Напоследък все повече се замислям какво ще се случи след 10, 20 или 30 год. с тези темпове на "развитие"?
След 50 год. с тази тенденция коренното население на България ще е едва 30%, от които по-малко от 5% в работоспособна възраст (останалите ще са имигрирали) ... и над 70% "малцинства" ... е тогава кой ще ш*бат за кинти, колкото и цинично да прозвучи?
Може би ще измислят закон за имигриралите - "Роден в България - 10 000 евро годишно! За втори член на семейството - 5% отстъпка до 31 януари на текущата година." :lol: :mrgreen:
Айде холам ... катаджии, политици, съдии, прокурори ... всички са продажници, без никакъв морал! :evil: :evil: :evil:
Това си е чист спам вече, че съвсем избягяхме от темата, но питам аз и отговор не искам:
На кой от нашите измекяри му пука след N години кво ще се случва с държавата( разбирай - с населението)?
profyt Wrote:Това си е чист спам вече, че съвсем избягяхме от темата, но питам аз и отговор не искам:
На кой от нашите измекяри му пука след N години кво ще се случва с държавата( разбирай - с населението)?
Ами не е толкова спам, защото колегите слагат газ не защото им пука толкова за природата, колкото за джоба Wink
А отделно тези, които карат дизел, сигурно биха си купили бензин, ако имаха средства да ги пълнят.
Но в крайна сметка - бензиновата "секта" е по-голяма от дизеловата Smile
Dodo 155 Wrote:
Doychev Wrote:Още един минус за бензин + LPG (CNG). Жалко ако е така. Това би променило моят глас в анкетата. (На газ съм, но следващата ми кола ще бъде дизел).
<!-- m --><a class="postlink" href="http://novanews.bg/news/view/2013/11/22/62540/%D1%81%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD-%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D0%B7/">http://novanews.bg/news/view/2013/11/22 ... %B0%D0%B7/</a><!-- m -->
Нали не се заблуждаваш, че това се прави в името на опазване на безопасността на хората???
Скоро може да измислят допълнителни налози за дизелови коли, които нямат Евро Х, примерно и тогава ще ти остане само метрото Wink
Това не би ме спряло да сложа газова уредба на кола, спираме нивото на сервизите и това, че бутилката заема място ... иначе за коли на газ (пропан-бутан или метан) трябва да има най-много облекчения, ако се водим по Евро съюза!
С удоволствие бих си карал Bi-Fuel, но заводски Wink

Здравей Влади и привет на всички участници в темата!

Аз също нямам против заводско изпълнение Bi-fuel, тъй като тук за мен ще е още по-сладко, тези коли са освободени са от данъци в UK!!!

Това, което ти колега PROFYT наричаш спам, аз наричам допълнителна информация и ако искаш ми вярвай, но тава е една от причините да влизам и пиша тук! На повечето хора участвали в темата, предполагам им е ясно, какво искат да карат, но точно тази допълнителна информация я направи много интересна и полезна, и затова активността в самата тема е доста висока!

Поздрави
Е те това нарекох спам
profyt Wrote:.......
На кой от нашите измекяри му пука след N години кво ще се случва с държавата( разбирай - с населението)?
Щото това е отдавна известна , а не допълнителна информация!
Нека някой да обясни щом се отиде в КАТ, какво трябва да се направи, изобщо - каква е процедурата със смяната на талоните и колко струва (благодаря предварително).

P/S Имам предвид поредното безумие със смяната на талона за коли с газови уредби.
Колеги, ние си правим анкети за биндзинки и дизелаци, а вижте пичовете каква електричка изкарват на пазара:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RvjoE9Lo_Ic[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QlLqvy0J-nQ[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vbg-SOdVVFw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mURbzh9t0_0[/youtube]

Тесла с този модел чисто и просто слагат в малкия си джоб болшинството от SUV-та на пазара.

Ускорение от 0-100 км/ч за около 4,5 секунди :o

2 :!: Два Idea багажника, които събират повече багаж от болшинството SUV на пазара(изкл. са супер огромните модели, като Линкълн Навигатор и GMC Юкон например) при разгънат трети ред седалки.Всъщност за да съберат същото количество багаж(19:40 сек. на последния клип) при повечето SUV-та задължително се налага прибиране на 3-я ред седалки.А ел. SUV на Тесла има и багажник и отпред Idea

А и тази тишина в купето от 1-я клип Tongue Ахххх, каква наслада само.

Има си и 4Х4 AWD система, както и 7 места.Удобен достъп до 3-я ред седалки.Няма ги типичните странични огледала :mrgreen:

Традиционните недостатъци и тук са пробега - между 200 и 400 км с едно зареждане, както и времето за пълно зареждане на батерията.От интериорът също има какво да се желае.



Доста са се поизхвърлили с това за минивановете(те са на съвсем друго ниво), но пък правят за две ст'инки повечето SUV-та.

Ехх, дано китайците отпуснат повече средства за разработването на електрически автомобили при Волво 8-)
Това и аз съм си го заплюл ама не го виждам в България без гараж. Като научат джамбазите, че кабела за зареждане е 500 евро ще забравим да ги зареждаме извън гаража.

Китайците пари дават ама Волво са се втелясали да докарат поне 300 км пробег при -10 градуса от C30 и друго не ги интересува.
joro74 Wrote:Това и аз съм си го заплюл ама не го виждам в България без гараж. Като научат джамбазите, че кабела за зареждане е 500 евро ще забравим да ги зареждаме извън гаража.

Китайците пари дават ама Волво са се втелясали да докарат поне 300 км пробег при -10 градуса от C30 и друго не ги интересува.
Взе ми думите от устата :mrgreen:
Тесла се произвежда в Калифорния, където зимата температурите падат до +15 :lol:
Интересно ми е какъв пробег ще даде една такава Тесла в ... Гьотеборг, през зимата :mrgreen:
Температурата е големият проблем на електричките + допълнителни консуматори за отопление ... представям си как някой швед си кара по пътя, пада му батерията, навън е топло - само -15 и замръзва в колата, защото всички му предлагат гориво, ама той освен да го пие за друго не може да го ползва :mrgreen: :lol:
btw ... джамбазите няма да ти вземат кабела, а цялата кола заради клетките на батерията Wink
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37