Волво Клуб - България

Full Version: Колко ни харчат Волвата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
моето харчи... много .. мноооого Big Grin
не,по принцип не харчи много,но сега момента е такъв че се развозвам само по уличките... 1ва 2ра и 3 та от време на време.
газ 14 литра 100 км
бензин 10 литра 100 км
говорим по уличките и постоянно палене.
Така,когато father-a караше волвото му харчеше 10-100 извънградско а бензин 7-100.
с климатика съвсем малко ми качва разхода.
това е
=,]
Значи ново отчитане имам 600км извън градско и 40 и нещо софия 35л общо,като преди да тръгна съм го напълнил до преливане на капачката и днес пак го налях до 1-2 см преди на прелее.Като последните 2 резервара съм слагал редекс добавка за дизел.Карането е при следване темпото на нов шофьор 80 -110 макс на Хемус.Едвал и някога пак ще карам с такава скорост за това споделям,а на борд комп. пишеше 3,7л на 100 и 58 средна скорост за коедо е голяма разлика според мен .
Ако карам по правилник,с ненатъпкана кола - по магистралата 4,5 ,ако я настъпя и включа климатроника-5,5
Градско-ама градско яката работа Smile час пик в София 7,5.
Волво V40 1,9TD Coman Real 115 konq.
Моите 140 кона на в40 97ма искат извън градско най малко 9 газ с икономично каране(100-120) та и до 10,5 при похода на раинбов до каварна, ама то там имаше и задръствания и разни други забежки, и на магистралата не се стърпях и под 150 не паднах :ctf2: та не е баш извънградско. Иначе в Плевен с 10 литра 80км. без да натискам демек-12,5/100 ина4е съм стигал и до 18 ама аз съм си виновен :mrgreen:
Quote:Моите 140 кона на в40 97ма искат извън градско най малко 9 газ

Евалата ! Аз съм с В40 1.6 пак на газ и извънградско под 10 не мога да го докарам, в София 15 удря като стой та гледай, а сега както стана студено имам чуството, че още ще скочи градското.
rdx1968 Wrote:
Quote:Моите 140 кона на в40 97ма искат извън градско най малко 9 газ

Евалата ! Аз съм с В40 1.6 пак на газ и извънградско под 10 не мога да го докарам, в София 15 удря като стой та гледай, а сега както стана студено имам чуството, че още ще скочи градското.
А ти що зе това 1.6 на това тежко купе. То горкото двигателче нема силици и ти си гурно го напъваш да върви повечко и ей го разхода.
gramov Wrote:А ти що зе това 1.6 на това тежко купе. То горкото двигателче нема силици и ти си гурно го напъваш да върви повечко и ей го разхода.
Факт! Пасат с двигател 1.8 харчи повече от Пасат двигател 2.0. Не знам как стои въпроса с 850-ките10 клапанов vs 20 клапанов двигател, ама няма да се учудя ако го има същия проблем.
Факт ! Голяма преебавка е този двигател, дори по каталог го дават да харчи най-много (сравнено с 1.8 и 2.0) ама кой да провери ... Първо купих колата и после започнах да забелязвам това-онова.
rdx1968 Wrote:Факт ! Голяма преебавка е този двигател, дори по каталог го дават да харчи най-много (сравнено с 1.8 и 2.0) ама кой да провери ... Първо купих колата и после започнах да забелязвам това-онова.
Продавай, и зимай по-голям.
NASKO1973 Wrote:
gramov Wrote:А ти що зе това 1.6 на това тежко купе. То горкото двигателче нема силици и ти си гурно го напъваш да върви повечко и ей го разхода.
Факт! Пасат с двигател 1.8 харчи повече от Пасат двигател 2.0. Не знам как стои въпроса с 850-ките10 клапанов vs 20 клапанов двигател, ама няма да се учудя ако го има същия проблем.
Колега аз съм с 850-ка 2.0 20В и градско в София ми дава 11 (сега като стана студено) иначе лятото я свалям до 10,5 :wink: ,но все пак си зависи и от в какво настроение съм и как карам Big Grin .За съжаление ме удари повечко кризата и се кара в момента икономично Cry
П.П.Да подчертая,че съм на бензин Big Grin