Волво Клуб - България

Full Version: Колко ни харчат Волвата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
jimvirtooza Wrote:Миналата зима карах само на бензин и ми даде 13л/100км само градско каране, но не бях сменял бензиновия филтър. Тази зима ще го засека пак след като смених вече бензиновия филтър.

п.с. Все известен факт е, че много от новите коли дават фира още в гаранционен срок. Дали е мениджърски трик или заради конвейерното изпълнение незнам. При служебното Рено Меган на 30 000км. отказ на електроника последствие блокаж на автоматичната скоростна кутия, другата Тойота Авенсис още в гаранция на 500км чисто нова изчезна осветлението на таблото, оправиха го след няма и 3000 км пак изчезна и работи наполовина. Чисто нов Мерцедес Е класа, излиза от магазина в Бургас и на няма и 300км хвърлят двигателя заради сдухани датчици и колата прегрява и затяга двигателя. На тези съм бил свидетел, а сигурно със сигурност има и други. Кола и жена са на късмет.

След смяна на бензиновия филтър, 3 пъти я засичах нарочно с тубичката по 10лв от ЕКО ( една и съща бензиностанция) до свършване на бензина. Два пъти зареждах по 2.66лв. бензина това са 3,7 литра с които минавах 33км и един път по 2.61лв. което е 3,8 литра и минах 35км, което ще рече че градско в тези температури приблизително 14С-16С градуса леко зимни условия и с все още летните гуми разхода е средно (11,2 първия път и 10.9 втория) т.е. 11л/100км. Добре ли е?
Аз варирам между 10-12л./100км. градско по бордовия компютър, което зависи естествено от карането ми. Ако настъпвам от време на време отивам на към 12л./100км.. Карам ли нормално го дава 10-11л./100км. Общо взето се движа като по каталог. Все се каня по по-точния метод да го засека, но за сега само се каня. :mrgreen:



Поздрави,
Иван
Градско 540 km с 51 l пълно пълно от преди 2 дни ( 9,5 / 100 ) .Карам само с 96 на петрол .Извън градско съм я засичал пак пълно пълно няколко пъти и ми дава 6,5 до 8 според зависи кокло я натискам и дали сме само двама или 4-5 човека в нея.
Ето и една дългосрочна статистика...Пазих си всички касови бележки на всяко зареждане, заредих всичко в excel и ето цифрите:
Откакто купих колата и сложих газовата уредба(26 април - 17 ноември)
1) Изминати километри 13500
2) Заредени 1398 литра газ
3) Платени 1784 лева
4) Среден разход ~10.4 l/100km

Газовата е ЛОВАТО и струва 1380 лв, т.е. отвсякъде се е изплатила;
Средната цена на газта излиза 1.27лв;
Интересно е, че от 15.5. до 23.9. съм изкарал само с около 25 литра бензин;
За целия период от 7 месеца може би съм сложил между 50-60 литра бензин(не мога да кажа с точност);
Градско:Извънградско = 1:1 приблизително.
Ето равносметката за повече от 1 година: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html">http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html</a><!-- m -->

Среден разход 9,67 л/100 км, в пари: точно 25 лева/100 км, над 80% от тия близо 12 000 км са градско.

Зимата е малко до доста повече заради печката, качих си скъпия софтуер и си я паля най-редовно, в студовете работи по около час, дори час и половина на ден.

След чипосването през юли до 230 к.с./440 Нм разходът падна осезателно. Вървежа е страхотен...

Винаги зареждам само на Еко, винаги добавям по около 0,25 - 0,3 л двутактово масло на около 50 литра.
По инфоцентър и касови бележки Дания-България и обратно (точно 2500км. в посока) 7.4л/100км. лятото с летни гуми на клима и 7.8л/100км. зимата със зимни гуми. Скорост 120-160, като я държа около 130-140 почти през цялото време.
В София с "даунтаун" трафик - 12-14л/100км лятото на клима, зимата - същата работа (колата я паля и работи минимум 2-3мин. на място като е студена). В София с околовръстното (ползвам дъгата Бояна-Младост) разходът играе между 7 и 9л/100км., като на круз контрол с 80 дава моментен 5.5 на равно и го държи докато не слезна от околовръстното.
Магистрално със средна скорост по инфоцентър 130км/ч. и клима дава 10.1. Мисля, че за този кораб разходът е повече от идеален Smile
В лв./100км не мога да сметна, защото цените много играят, а и не искам, че ще се окаже, че за толкова км. съм духнал 1 нова ЕС80 през ауспуха Big Grin
Колата е 2.4, 140 кобили :mrgreen:
Според мен ако беше с Д5 щеше да мислиш че е доста по идеален разхода Smile
Maxijaz Wrote:Според мен ако беше с Д5 щеше да мислиш че е доста по идеален разхода Smile
Съгласен! Говоря за бензинов разход, че ме устройва... Ако беше би-фюъл, щеше да е още по-добре, но когато търсех кола не исках бутилки в багажника, било то и фабрични (все пак тогава бензинът беше 2.20лв. :mrgreen: ).
hamak Wrote:Аз варирам между 10-12л./100км. градско по бордовия компютър, което зависи естествено от карането ми. Ако настъпвам от време на време отивам на към 12л./100км.. Карам ли нормално го дава 10-11л./100км. Общо взето се движа като по каталог. Все се каня по по-точния метод да го засека, но за сега само се каня. :mrgreen:



Поздрави,
Иван
пак е добре.моето 2,0 16в 140 коня ми гори 15 градско.
На газ 91 км. може да се каже микс в София защото в 5 часа сутринта няма движение.
И на обед Обеля Автогарата Обеля селото на петролската бинз.заредих точно 7 литра и 400 грама газ.
Колата не съм я жалил и с 100 я карах където може.