Волво Клуб - България

Full Version: Колко ни харчат Волвата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Има и още един фактор двузонов климатроник.
hamak Wrote:Здравейте! Голяма ламя това волво бре колега. Един път пътувах от Стара Загора до Габрово (през Шипка), от там до Велико Търново и през хаин боаз към Стара Загора. Пробега ми беше около 240-250 км. Реших да видя с нормално каране (90км/ч) с понастъпване тук там (особенно към Търново) ми даде среден разход 6.8л на 100. Градско зависи как се кара, 10-11-12л на 100.



Поздрави,
Иван
Незнам какво става ама нещо не му е наред 13литра градско изминавам 70км.
BFal Wrote:Има и трети фактор... в 8сутринта навън е 13-14 градуса... няма да карам във спалния чувал я... открехнати прозорци и свеж въздух Smile Не е Август още Smile
Cavalera Wrote:Има и още един фактор - "детето спи отзад, искаш да го простудиш ли ..."
NASKO1973 Wrote:...щото не си пътувал със жена ми, фактора "студено ми е", май ти отбягва? :lol:

Аз пък споделям мнението на Вальо, какво ще спестиш не е ясно, особено с отворени прозорци. Дали навън е топло, студено или каквото е там, какво е значението при положение, че вътре си нагласям градуси, дали 21-22-23-24 все тая без значение. Съвсем друг е въпроса ако не си с климатроник, а само с климатик, но там има задволанно устройство за корекция на температурата Wink
bg_tiger1978 Wrote:
BFal Wrote:Има и трети фактор... в 8сутринта навън е 13-14 градуса... няма да карам във спалния чувал я... открехнати прозорци и свеж въздух Smile Не е Август още Smile
Cavalera Wrote:Има и още един фактор - "детето спи отзад, искаш да го простудиш ли ..."
NASKO1973 Wrote:...щото не си пътувал със жена ми, фактора "студено ми е", май ти отбягва? :lol:

Аз пък споделям мнението на Вальо, какво ще спестиш не е ясно, особено с отворени прозорци. Дали навън е топло, студено или каквото е там, какво е значението при положение, че вътре си нагласям градуси, дали 21-22-23-24 все тая без значение. Съвсем друг е въпроса ако не си с климатроник, а само с климатик, но там има задволанно устройство за корекция на температурата Wink
Далеч съм от мисълта за пестенето... сметката за мръсотията и автомивката съм я направил преди години. Едно хубаво вътрешно изчистване = 1000км с климатик приблизително.

Аз обаче обичам да дишам чистия и свеж въздух на планинските пътища... на дълъг път пътувам предимно сутрин рано и почти винаги е по-приятно да открехнеш прозорец от колкото духалките да ти веят в мутрата... Smile

А и кучето много обича да му е отворен прозореца :Р Хубавото е, че като не бързах и нямах зор (съответно и шофирането беше много приятно) се насладих на южната съседка и свалих разхода с 1.5-2л/100 поне в рамките на 1100км пробег. Така или иначе ще го "наваксам" този разход за няколко дни в София Smile

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nw4VxbC8YIY[/youtube]
Кучето вярно се радва, ама клипа нещо не ме кефи бре :!: К'во си снимал, само ти и кучето се виждате, момата на седалката до теб очите и не видяхме Tongue
п.п За автомивката и кефа на чист въздух си много прав Wink
Да си изплача болката и аз
Ловеч - Калофер - Пловдив - Ловеч през Беклемето в двете посоки -370км и 25 литра дизелово гориво. Климатика е ползван Кърнаре -Калофер - Пловдив, както и Пловдив - Кърнаре на връщане. 3-ма пасажери в колата и почти пълен багажник.
Среден разход за изминалото разстояние 6.75 литра.

п.с. Всичко е ОК, докато не сметна 6,75 х 2,55... там вече не ми се говори. Скъпо излиза като сравня цената за пробега с разход на автомобил на газ.
Според мен нормален разход. По малък разход под 6 примерно би могъл да постигнеш само с шофиране по магистрала на 5-та.
Emplifier Wrote:Да си изплача болката и аз
Ловеч - Калофер - Пловдив - Ловеч през Беклемето в двете посоки -370км и 25 литра дизелово гориво. Климатика е ползван Кърнаре -Калофер - Пловдив, както и Пловдив - Кърнаре на връщане. 3-ма пасажери в колата и почти пълен багажник.
Среден разход за изминалото разстояние 6.75 литра.

п.с. Всичко е ОК, докато не сметна 6,75 х 2,55... там вече не ми се говори. Скъпо излиза като сравня цената за пробега с разход на автомобил на газ.

тук вече отиваме на тема икономика и защо е толкова скъпо горивото май ... Big Grin
Emplifier Wrote:Да си изплача болката и аз
Ловеч - Калофер - Пловдив - Ловеч през Беклемето в двете посоки -370км и 25 литра дизелово гориво. Климатика е ползван Кърнаре -Калофер - Пловдив, както и Пловдив - Кърнаре на връщане. 3-ма пасажери в колата и почти пълен багажник.
Среден разход за изминалото разстояние 6.75 литра.

п.с. Всичко е ОК, докато не сметна 6,75 х 2,55... там вече не ми се говори. Скъпо излиза като сравня цената за пробега с разход на автомобил на газ.
Имайки в предвид, минаването през Троян - Кърнаре и Беклемето, където си карал само на трета и четвърта, не очаквай по-нисък разход, а и ако ти кажа аз за колко пари минавам същото разстояние , ще се чувстваш пълен щастливец Wink
Това моето Волво продължава да ме изненадва - този път прииятно Big Grin
На 310 км. само и единствено в София налях до горе 24 л. нафта или около 7.8 градско!!!
До сега в града под 9 не я бях смъквал, а зимата заради печката и на 12 се радвах.
Другото което ме изненада, че реалния разход почти дублираше този на борда (7.5)
Очаквах значително намаление, защото колата я жалех осезаемо, не съм се ръчкал по светофарите, абе с две думи супер нормално каране ... остарявам явно :mrgreen: