Волво Клуб - България

Full Version: Колко ни харчат Волвата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Всеки ден пътувам с моя кораб до Пловдив и обратно - около 80-90 км идва с градското. Точно 10 лв дори по малко стигат за отиване и връщане..Значи точно както ми показва инфо центъра - 4.5- 4.8/100.. Дори по-малко
с новия дзвер около 9 градско, нооо с условието до 1500-1800оборота. Извън е около 6 със същото условие.
Имам и Опел Вектра 2.0ДТИ ремапната от 101 на 133коня , градско 6,5 нормално каране, извън е около 4л.
Айде да ви стресна малко, че още малко и по 3.5 ше почнат да горят, като скутерчета Big Grin ХС 90-ката ми е със софтуер BSR от 200 на 226 к.с. - градско 12-14, извънградско при 130-150 км/ч - 10-11, при 100-120 км/ч - 9.5 Това е. :roll:
Какво ще ни стряскаш то и моята гори като твоята , само дета аз съм 2 пъти по малко коне Big Grin
Tommy Wrote:Айде да ви стресна малко, че още малко и по 3.5 ше почнат да горят, като скутерчета Big Grin ХС 90-ката ми е със софтуер BSR от 200 на 226 к.с. - градско 12-14, извънградско при 130-150 км/ч - 10-11, при 100-120 км/ч - 9.5 Това е. :roll:
Точно казано, тия пичове с дизелите, не само с Volvo, а като обща тенденция все колите им горят максимум 5 на 100, то да не сме карали да не знаем. Има коли, горящи наистина 4-5 на 100 нафта, ама те далеч не са толкова, колкото дизелджии сте чували да казват че им горели 4 на 100, още повече пък S60 и то D5. Иначе реално и без изхвърляния по темата моята си гори 12 на 100 градско, към 7,5-8 извънградско, като тук то рядко е натоварено, като някои пътища в БГ, а скоростта се поддържа относително постоянно и е 100 ограничението. Гледам да не го нарушавам и карам с толкова, на магистрала - при 130 км/ч - 9,2-9,3, при 160-180 - 12,5-13, като съм засичал по правилния начин пълно-пълно. Никога не се предоверявам на бордовия компютър, но принципно плюс минус половин литър е точен. Колата е S80 2.0T 226 к.с. 1998г.
всичко е до стил на каране, трафик и мет условия. Това че на някой не му се вярва и най-вече не може да го постигне, си е негов проблем. Коментара ми е по повод по-горния пост..
Мойта пък гори като ламя 940 2.3 турбо . Ако я карам кротко не пада под 10 - 11 а като я настъпвам ми гори малко над 20-22 на сто . А аз все не мога да си я карам кротко щото си ме кефи как ускорява
metallista Wrote:всичко е до стил на каране, трафик и мет условия. Това че на някой не му се вярва и най-вече не може да го постигне, си е негов проблем. Коментара ми е по повод по-горния пост..
Koi kakvo moje ili ne moje da postigne e otdelen vapros, po koito, ako jelaesh kolega moje da poluchish nqkoi drug urok ot mojeshtite i imashtite dosta poveche opit ot teb, taka che zadraj si molq komentarite, kogato sa nasocheni kam mnenieto na po-opitni ot teb specialno sas vsqkakvi leki i lekotovarni mps-ta i se postarai da ne se povtarq, kakto i nikoi ne komentira konkretno tvoite mnenia. I az sam pravil 5 na 100 s astra 2005 god. 1,7 dizel i 15 chasa plovdiv-munchen i to prez ungaria i linz avstria, a ne prez harvatska i slovenia v sashtoto patuvane - koito pone malko e patuval znae za kakva sredna skorost stava duma, kato izvadish 2-3 chasa za granici, zarejdania i pochivki, no ne zanimavam kolegite v tozi forum na lubimite ni koli s tezi si i drugi po-lubopitni postijenia na tema razhod na gorivo na kakvoto i da e mps. Pozdravi i nqma losho. Izvinqvam se za latinicata, nqma nachin i izbor, molq za redakciq ot mod.
Жоро, нямам намерение с никой да се карам, бях провокиран от твоя пост, където ТИ коментираш друг колега и не пряко мен. Казваш невъзможно е под 5 за дизел. Макар и стар, барутника (Вектрата) на дълъг път с 70-90 удря под 5л и съм готов да го докажа, пък и нямам нищо против да сложим и някаква сума, за да нее напразно цялото упражнение. Не сме риболовен форум все пак.
19,6л./100км как Ви звучи на бензин? :mrgreen: