Волво Клуб - България

Full Version: Колко ни харчат Волвата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Само за инфо.
Снимах на това ниво показва мисля 40 литра или малко под 40.
Сипах 1 литър двутактово и долях точно още 40 литра.От туба не от колонка така че е точно количеството .
Във Сърбия няма проблем да се зарежда и със дебитни карти да вметна, когато пътуваме използваме карти евро при путарините иначе зареждам на средата която при моят път е Суботица ОМВ колкото поискаш Smile 8-)
Петък, Събота, Неделя реших да я разкарам малко да не загнива в гаража. След смяна на горивен и въздушен филтър, чисто нови датчици за температурата на въздуха и водата, датчика за детонациите, нов TPS датчик, кабели, свещи, и чистачки налях в туба 10лв 2.59лв./1л. = 3.86 литра и карах само на бензин, докато свърши бензина, занулих брояча. Налях тубата и заредих още 20 лева 2.59лв./1л. = 7,72 литра от бензиностанцията. Карах докато изгасне отново, общо за 30 лева 2.59лв./1л. = 11.58 литра градско съм минал 133км. Което ще рече, че разхода градско на бензин ми е (11.58/133).100 = 8.7 литра / 100км.
jimvirtooza Wrote:Петък, Събота, Неделя реших да я разкарам малко да не загнива в гаража. След смяна на горивен и въздушен филтър, чисто нови датчици за температурата на въздуха и водата, датчика за детонациите, нов TPS датчик, кабели, свещи, и чистачки налях в туба 10лв 2.59лв./1л. = 3.86 литра и карах само на бензин, докато свърши бензина, занулих брояча. Налях тубата и заредих още 20 лева 2.59лв./1л. = 7,72 литра от бензиностанцията. Карах докато изгасне отново, общо за 30 лева 2.59лв./1л. = 11.58 литра градско съм минал 133км. Което ще рече, че разхода градско на бензин ми е (11.58/133).100 = 8.7 литра / 100км.

и нова ламбда сонда! ...
jimvirtooza Wrote:
jimvirtooza Wrote:Петък, Събота, Неделя реших да я разкарам малко да не загнива в гаража. След смяна на горивен и въздушен филтър, чисто нови датчици за температурата на въздуха и водата, датчика за детонациите, нов TPS датчик, кабели, свещи, и чистачки налях в туба 10лв 2.59лв./1л. = 3.86 литра и карах само на бензин, докато свърши бензина, занулих брояча. Налях тубата и заредих още 20 лева 2.59лв./1л. = 7,72 литра от бензиностанцията. Карах докато изгасне отново, общо за 30 лева 2.59лв./1л. = 11.58 литра градско съм минал 133км. Което ще рече, че разхода градско на бензин ми е (11.58/133).100 = 8.7 литра / 100км.

и нова ламбда сонда! ...
Това си е пълен Refurbished или Overhaul, както казват Хамериканците Smile
Мога да изкажа адмирации към теб, колега! Независимо, че колата не е на 1-2 год., ти полагаш необходимите грижи - ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!
Dodo 155 Wrote:....
Това си е пълен Refurbished или Overhaul, както казват Хамериканците Smile
Мога да изкажа адмирации към теб, колега! Независимо, че колата не е на 1-2 год., ти полагаш необходимите грижи - ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!

Благодаря колега, само дето вече не ми се вижда изгодна тази инвестиция... ама пусти сантимент... иначе няма да откажа един истински Overhaul , най-вече от към буталата Big Grin . Сега ноември месец става пълнолетна :mrgreen: - 18години.
Ето и нашата прясна констатация - от последния уикенд. Volvo V40, 1.8, газова уредба Bardolini, поставена преди 9 месеца, извънградско пълно-пълно със скорост 60-100 - уви няма Хемус още към североизтока, 4 заети места - точно 8 на 100 газ. Зареждаме само на Лукойл. Няма какво друго да искаме от нашата красавица.
Преди две седмици пътят Плевен-София (малко градско) - Плевен = 334км.
35лв. зареди на газ колонката = 26.92л.
средна скорост 86км/ч
Общо трима човека в колата.
разход на 100км.= 8,02л. Обаче газта не бе свършила Big Grin
Това драги колеги е при нормална скорост за нашите пътища.
Колата е от подписа Волво ц70 2.3 турбо 237к.с.
Здравейте !Искам да попитам има ли някой в форума с Volvo S80 2.0Т-163к.с. ,който е с газов инжекцион.Въпроса ми е колко гори на газ градско/извънградско,защото смятам да си купувам такъв автомобил.Благодаря на всички който могат да се отзоват на въпроса ми.
Почти независимо от модела, 8-11 междуградско, 12-20 градско в зависимост от скоростта и конкретните условия.
Това е при мен(В40 2.0 140кс) и при братовчеда(ХС70 2.5T 209кс), а като гледам надолу и Виктор е с подобен разход.
При добре монтирана уредба очаквай с около литър завишение на разхода спрямо бензина.