Волво Клуб - България

Full Version: Колко ни харчат Волвата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Моята харчи нормално и вози сигурно и комфортно.Това е по-важно за мен
Туба Wrote:Моята харчи нормално и вози сигурно и комфортно.Това е по-важно за мен
Колко? По Туба на 100 ли :?: ( съдейки от ника ти) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Искърското дефиле , нормално каране с тук-таме нервни изпреварвания 7.5л/100км.
XC60 - D3 163кс. автомат - докарах го днес 9.0l/100km смесено каране (по компютър, реално още не съм засякъл и подозирам че ще е по-високо). Компютъра не съм рестартирал но гледам че е имало много градско - при средна скорост 36км/ч.
Мойта баба яга ми дава расход 11,5 в най добрия случай, но ми се е случвало ми се е и 15 газ да ми дава.
На бензин не съм я засичал.
от крачето зависи!изванградско със супер икономии 90км.ч 7л 130/9.5л и над 200/15л, градско не пада под 10л
Колега този разход е за В40 ама кой бензинов мотор е, че боба,картите и стъкленото кълбо нищо не казват :?:
Комбиниран разход 9л. с ГИ, мотора е 1,6-105к.с. с нормално каране 90-110км/ч Smile
Преди 2 седм. Сф - Варна - Сф 8.8 на сто. За D5 ми се стори безумно висок разход, после си дадох сметка че през цялото време карах в страхотен дъжд и ужасни локви.

Вчера Сф - Свищов - Сф ... при доста висока скорост, но в сухото даде 6.3 на принципа пълно - пълно в бензиностанцията. Интересното е че същия разход ми даде и по комп.
8.8л при лошо време и по ниски скорости :roll: доста съмнително.