Волво Клуб - България

Full Version: Колко ни харчат Волвата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
gramov Wrote:Нещо не мога да я разбера тази кола. Резервоара трябва да е 70литра нали. Последно я напълних до капачката, минах 800км. 200 извън и 600 градско. Идва някъде към 8.8/100Тъкмо днес светна за пръв път лампата и показваше, че има за още между 150 и 200км. още. И познайте колко налях. Ами точно 70литра пак до капачката. Колко събират тия тръби? Излиза, че аха и съм щял да угасна за гориво.
И друго при моментният разход редовно ми показва стойности от 99.9; 68...;50... при обороти не повече от 2000.
Има ли някакъв проблем или не знам вече.
За в70 2000г. 2.5тди става дума.


Поне при старото В70 99г резервоара е 70 литра но при пълнене до капачката събира още 7-8 литра.
Най лесно е да караш докато ти покаже точно 60 литра и да си допълниш така ще знаеш точно колко събира.

Относно разхода ако ти е 8 литра резервата то около 8-те литра светва да имаш за 100 км + 70 литра долято си точно. Само дето те лъже борд компа че имаш гориво за 150 и 200км.
Zahariev Wrote:На мен ми се струва, че трябва да смениш бензиностанцията
Няма какво да сменям. Всичко съм зареждал сам от туби и съм сигурен, че съм сипал 70л.
А показанията на моментният разход, са при ускорение, но пак казвам превключвам следваща предавка до 2000оборота, а се е случвало и като изключа от скорост да покажа 99.9.
А високият разход предполагам е предимно от късите разстояния на които карам. Рядко минавам повече от 5, 6 км наведнъж.
gramov Wrote:
Zahariev Wrote:На мен ми се струва, че трябва да смениш бензиностанцията
Няма какво да сменям. Всичко съм зареждал сам от туби и съм сигурен, че съм сипал 70л.
А показанията на моментният разход, са при ускорение, но пак казвам превключвам следваща предавка до 2000оборота, а се е случвало и като изключа от скорост да покажа 99.9.
А високият разход предполагам е предимно от късите разстояния на които карам. Рядко минавам повече от 5, 6 км наведнъж.
На студен мотор имам подобни на твоите сведения за моментен разход, на топло са по-оптимистични Big Grin
Максималното количество което ми е побирал резервоара е 70,44 л, стрелката беше паднала под червената зона на минимума а борда не показваше оставащи км..
За разхода при теб - ако караш на студено само градско може и да вдигне доста, но в комбинация с извънградско трябва да падне сериозно - при мен на дълго на автопилот с около 90 км/ч хваща 4.8-4.9, та до 5.00.
Zahariev Wrote:
gramov Wrote:
Zahariev Wrote:За разхода при теб - ако караш на студено само градско може и да вдигне доста, но в комбинация с извънградско трябва да падне сериозно - при мен на дълго на автопилот с около 90 км/ч хваща 4.8-4.9, та до 5.00.
Извън градско показанията и при мен са горе долу такива, стига да им се вярва(тубите казват най-вярно). Както казах за тези 800 км. съм минал около 200 извън, и да кажем, че ми е изгорило тогава по 5/100, понеже карах доста икономично тогава, съм изгорил 10л. за този пробег. И остават 60л. за 600км. градско, което както и да го смяташ си е 10/100 за къси разстояния през зимата. Според мен разхода е нормален. Единствената дилема е показанията на борд компа за моментният разход и резервата. Има нещо което не е наред там наистина.
Погледнах в инструкциите за V70, дизелите, XC70 и мотори без турбо са със 70 л резервоар, а бензиновите с турбо са 80 л.
gramov Wrote:
Zahariev Wrote:За разхода при теб - ако караш на студено само градско може и да вдигне доста, но в комбинация с извънградско трябва да падне сериозно - при мен на дълго на автопилот с около 90 км/ч хваща 4.8-4.9, та до 5.00.
Извън градско показанията и при мен са горе долу такива, стига да им се вярва(тубите казват най-вярно). Както казах за тези 800 км. съм минал около 200 извън, и да кажем, че ми е изгорило тогава по 5/100, понеже карах доста икономично тогава, съм изгорил 10л. за този пробег. И остават 60л. за 600км. градско, което както и да го смяташ си е 10/100 за къси разстояния през зимата. Според мен разхода е нормален. Единствената дилема е показанията на борд компа за моментният разход и резервата. Има нещо което не е наред там наистина.
Колега, за едно си прав - само на тубите може да се вярва Wink
Иначе тези бордови компоти... компютри де, за нищо не стават.Последно с едно Сузуки се смях през сълзи Big Grin Спирам на бензиностанцията да заредя няколко литра преди да го върна във Волво и да си взема моят автомобил.Преди да изгася двигателя погледнах колко гориво има - на екрана ми пишеше, че имам бензин за 135 км.Сипах няколко литра, запалих, а компютъра ми каза, че имам гориво за 130 км :lol: :lol: :lol: Е как да им се вярва на тези боклуци.Същото беше и като взех едно C30.
Не знам защо изобщо им се връзвате на тези джаджи?Разход от 99,9 :mrgreen: Егати, ти не караш Волво, а някой жаден руски танк :lol:
Ev-V50 Wrote:
gramov Wrote:
Zahariev Wrote:За разхода при теб - ако караш на студено само градско може и да вдигне доста, но в комбинация с извънградско трябва да падне сериозно - при мен на дълго на автопилот с около 90 км/ч хваща 4.8-4.9, та до 5.00.
Извън градско показанията и при мен са горе долу такива, стига да им се вярва(тубите казват най-вярно). Както казах за тези 800 км. съм минал около 200 извън, и да кажем, че ми е изгорило тогава по 5/100, понеже карах доста икономично тогава, съм изгорил 10л. за този пробег. И остават 60л. за 600км. градско, което както и да го смяташ си е 10/100 за къси разстояния през зимата. Според мен разхода е нормален. Единствената дилема е показанията на борд компа за моментният разход и резервата. Има нещо което не е наред там наистина.
Колега, за едно си прав - само на тубите може да се вярва Wink
Иначе тези бордови компоти... компютри де, за нищо не стават.Последно с едно Сузуки се смях през сълзи Big Grin Спирам на бензиностанцията да заредя няколко литра преди да го върна във Волво и да си взема моят автомобил.Преди да изгася двигателя погледнах колко гориво има - на екрана ми пишеше, че имам бензин за 135 км.Сипах няколко литра, запалих, а компютъра ми каза, че имам гориво за 130 км :lol: :lol: :lol: Е как да им се вярва на тези боклуци.Същото беше и като взех едно C30.
Не знам защо изобщо им се връзвате на тези джаджи?Разход от 99,9 :mrgreen: Егати, ти не караш Волво, а някой жаден руски танк :lol:

При мен няма чак такива разлики, точно ми гори извън града, колкото ми покаже борд компютъра толкова и на бензиностанцията. В града ми гори в повече от колкото показва борда, но не надвишава 0.8-1л разлика между реален и борд разход, но това го отдавам на печката която си гори в студените дни почти постоянно а разхода и не се отчита никъде!!!

p.s Разхода го смятам като в една екселска таблица записвам всички литри заредено гориво и всички изминати километри и тя с формули ми изкарва всичко от среден разход в литри и пари до средна стойност на километър, общо изразходвано гориво и др.
Slavy Wrote:
Ev-V50 Wrote:За разхода при теб - ако караш на студено само градско може и да вдигне доста, но в комбинация с извънградско трябва да падне сериозно - при мен на дълго на автопилот с около 90 км/ч хваща 4.8-4.9, та до 5.00.


При мен няма чак такива разлики, точно ми гори извън града, колкото ми покаже борд компютъра толкова и на бензиностанцията. В града ми гори в повече от колкото показва борда, но не надвишава 0.8-1л разлика между реален и борд разход, но това го отдавам на печката която си гори в студените дни почти постоянно а разхода и не се отчита никъде!!!

p.s Разхода го смятам като в една екселска таблица записвам всички литри заредено гориво и всички изминати километри и тя с формули ми изкарва всичко от среден разход в литри и пари до средна стойност на километър, общо изразходвано гориво и др.
Колега, ако си свикнал с екселските таблици - добре, но ако искаш нещо по-добро - може да се регистрираш тук, освен за гориво, може да се добавят всякакви типове разход, от първоначално закупуване, данък, винетки, автомивка та до сервиз и части, не само за една кола, а за колкото искаш. На годишна база аналитикса прави калкулация за цена на км спрямо разходите, пресмята обезценяване на колата и т.н. - доста серозен софт. Също може да сравняваш разходите на твоят автомобил със същите такива на други потребители. Не на последно място може да си сложиш в подписа като мен иконка с активен линк към профила на колата ти, където се вижда разхода за гориво, поддръжка (само ако искаш, това може да се крие, а профила може да не е обществен).
Колеги, ха честито за поевтиняването на дизела Smile
Лукоил изпълниха обещанието за "летни" цени на дизела: <!-- m --><a class="postlink" href="http://b4b.bg">http://b4b.bg</a><!-- m -->
dimitarvas Wrote:Колеги, ха честито за поевтиняването на дизела Smile
Лукоил изпълниха обещанието за "летни" цени на дизела: <!-- m --><a class="postlink" href="http://b4b.bg">http://b4b.bg</a><!-- m -->
Тази сутрин минах покрай Лукойл на Искърско Шосе в Дружба - София, цената за дизел беше 2.73, не 2.65. Този сайт не е много актуален май.