Волво Клуб - България

Full Version: Колко ни харчат Волвата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
S80 D5
[Image: 7735373r.jpg]
WINERGY Wrote:S80 D5
[Image: 7735373r.jpg]
Това на градско ми изглежда.... Wink
Моето е S60 2,4 л., 140 к.с., бензин/газ. Засякох разхода това лято при пробег 1000 км - градско, на магистрала над 130 км/ч и по първокласни пътища, като градското е не повече от 200 км, а останалото разстояния извънградско - при тези условия разходът беше точно 10 л/ 100 км газ.
Аз миналата седмица поставих абсолютния световен рекорд за нисък разход с 850-ка 2,0 143к.с. - 150 км с 13л. газ или 8,7л./100 км, беше заледено и карах внимателно, въпреки това под 10 не ми е падала, явно новия изпарител си казва думата- не съм с ГИ. Това е само извънградско, в града вече става страшно, по магистрала също :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
backstage Wrote:Аз имам едни голямо питане. Защо борд компютъра ми показва по-малък разход от реалния. Винаги е с около 0.8l надолу. Зареждам пълно-пълно на една и съща колонка на ЕКО.

Че това е нищо колега - при мен на извънградско разминаванията са ми 1-2 л. а в града при борд 9.5 - реално ми е 13 сега в кучите студове Smile ама съм му свикнал
bell Wrote:
backstage Wrote:Аз имам едни голямо питане. Защо борд компютъра ми показва по-малък разход от реалния. Винаги е с около 0.8l надолу. Зареждам пълно-пълно на една и съща колонка на ЕКО.

Че това е нищо колега - при мен на извънградско разминаванията са ми 1-2 л. а в града при борд 9.5 - реално ми е 13 сега в кучите студове Smile ама съм му свикнал
При мен преди да премахна ДПФ-а ситуацията беше почти същата - отклонение в показанията на компютъра за градско около 2 литра. Извън града най-голямата разлика беше 0,5 л. След като махнах филтъра бордкомпютъра отчита почти реален разход, като отклоненията градско/извънградско са не повече от 0,5 литра. Всичко това съм го засичал на принципа пълно-пълно от една и съща бензиностанция.
При мен разхода на колонка е повече с около 1 литър нагоре от показанията на бордкомпютъра, винаги.
Иначе повече внимание обръщам на оставащото разстояние с наличното гориво в резервоара, макар че не го абсолютизирам, ориентировъчно го гледам...
Spurs Wrote:При мен разхода на колонка е повече с около 1 литър нагоре от показанията на бордкомпютъра, винаги.
Иначе повече внимание обръщам на оставащото разстояние с наличното гориво в резервоара, макар че не го абсолютизирам, ориентировъчно го гледам...
Мони, не го тествай дали оставащото гориво отговаря по борда, че с тези скачени резервоари да не се наложи да буташ 2400 кг слон :mrgreen:
btw ... На мен ми дава отклонение от 1-1,5 литра при по-дълъг пробег, т.е. в града, когато се кара дълго време ... но когато го зануля и измина наведнъж 300-400 км, го засичам с много малко отклонение от 02,-0,4 литра/100км, което е напълно нормално.
backstage Wrote:Явно не е само при мен проблема. Ще си знам вече. Добре, а защо се разминават показанията на километража? Вчера установих, че май не съм със заводския размер гуми 215/50/16. Моите са 205/50/16, но какво общо може да има това? Ако е от гумите няма ли и двата километража да се лъжат еднакво?
Това вече е странно - при мен си отчита всичко до стотинка ... упс до километър Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=L-l1P6HCGAo">https://www.youtube.com/watch?v=L-l1P6HCGAo</a><!-- m -->
Dodo 155 Wrote:
Spurs Wrote:При мен разхода на колонка е повече с около 1 литър нагоре от показанията на бордкомпютъра, винаги.
Иначе повече внимание обръщам на оставащото разстояние с наличното гориво в резервоара, макар че не го абсолютизирам, ориентировъчно го гледам...
Мони, не го тествай дали оставащото гориво отговаря по борда, че с тези скачени резервоари да не се наложи да буташ 2400 кг слон :mrgreen:
btw ... На мен ми дава отклонение от 1-1,5 литра при по-дълъг пробег, т.е. в града, когато се кара дълго време ... но когато го зануля и измина наведнъж 300-400 км, го засичам с много малко отклонение от 02,-0,4 литра/100км, което е напълно нормално.
Не че му се доверявам напълно, ама си го гледам... :roll:
Ама какви са тия скачени резервоари...?! Confusedhock: И тук ли ги има...?!
На Х5-цата имах такова нещо, което се беше прецакало (някаква помпа, дето прехвърляла от единия в другия), и си останах на пътя, добре че беше на околовръстното преди детелината на Тракия... Big Grin
Показваше още 200 км., че имам "в запас", а спрях като пълен малоумник! :oops: